Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marco Falaschi kontuzjowany, ZAKSA znalazła zastępstwo

Marco Falaschi kontuzjowany, ZAKSA znalazła zastępstwo

Rozgrywający mistrzów Polski, Włoch Marco Falaschi, jest kontuzjowany. W obecnej chwili w Kędzierzynie-Koźlu nie ma więc żadnego rozgrywającego, bowiem Benjamin Toniutti wraz z reprezentacją gra w mistrzostwach Europy i dziś prawdopodobnie wystąpi w meczu barażowym z Czechami. ZAKSA szybko znalazła zastępstwo.

Wobec kontuzji barku włoskiego rozgrywającego, który przed sezonem dołączył do ZAKSY, kędzierzyński klub stanął przed sporym problemem. Benjamin Toniutti wraz z reprezentacją Francji gra w turnieju finałowym mistrzostw Europy i kędzierzynianie pozostali bez rozgrywającego w okresie przygotowawczym. Sytuacja mało komfortowa, zwłaszcza że na dziś zaplanowano sparing z Jastrzębskim Węglem, a w sobotę ZAKSA ma zagrać ze Społem Kielce.W tej sytuacji działacze mistrza Polski błyskawicznie szukali zastępstwa dla Włocha. Udało się uzgodnić warunki umowy z 22-letnim Krzysztofem Bieńkowskim, który ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski, grę w AZS Politechnice Warszawa oraz AZS-ie Olsztyn, a ostatni sezon spędził w BBTS-ie Bielsko-Biała. Jak dowiedział się serwis Strefa Siatkówki jest wielce prawdopodobne, że to właśnie Bieńkowski poprowadzi grę kędzierzynian w pierwszych sparingach.

Po południu klub potwierdził tę informację. Poinformowano także, że wstępne badania przeprowadzone we Włoszech wykazały u Marco Falaschiego problemy neurologiczne – porażenie nerwu piersiowego długiego. Zawodnik przechodzi jeszcze szczegółowe badania. Nie wiadomo, kiedy będzie mógł wrócić do treningów i gry, ale prawdopodobnie na początku nadchodzącego sezonu ligowego Falaschi wciąż nie będzie do dyspozycji trenera Gardiniego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved