Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marco Aurelio Motta: Długa przerwa to nowa sytuacja dla wszystkich

Marco Aurelio Motta: Długa przerwa to nowa sytuacja dla wszystkich

fot. Michał Szymański

– Mam nadzieję, że świat jak najszybciej poradzi sobie z tą pandemią. Oczywiście, nikt się jej nie spodziewał. Długa przerwa jest nową sytuacją dla wszystkich. Najważniejsze jest to, że zawodniczki całkowicie nie przestały trenować. Są aktywne fizycznie w swoich domach – powiedział Marco Aurelio Motta, trener Eczacibasi Stambuł.

Pandemia koronawirusa mocno namieszała w świecie sportu. Praktycznie wszystkie rozgrywki siatkarskie zostały wstrzymane, a siatkarki i siatkarze na razie muszą dbać o swoją formę w domach. – Mam nadzieję, że świat jak najszybciej poradzi sobie z tą pandemią. Oczywiście, nikt się jej nie spodziewał. Długa przerwa jest nową sytuacją dla wszystkich. Najważniejsze jest to, że zawodniczki całkowicie nie przestały trenować. Są aktywne fizycznie w swoich domach – powiedział Marco Aurelio Motta, który nie ukrywa, że świat zmaga się z niecodzienną sytuacją, ale w Stambule starają się zachować ciągłość pracy. – Nasze zagraniczne zawodniczki wróciły już do swoich krajów. Nie jest więc łatwo poradzić sobie w tych warunkach, ale nadal pracujemy – dodał trener Eczacibasi.Wszystkie zawody siatkarskie zostały odwołane, nie jest więc łatwo myśleć o przyszłości, ale z obecnej, dość specyficznej sytuacji, można także wyciągnąć pozytywne wnioski. – Mamy czas na planowanie. Staramy się zaplanować kolejne kroki, sprawdzając obecną formę i postępy zawodniczek. Ponadto w trakcie pobytu w domu oglądamy mecze i przeglądamy raporty. Mamy też czas, aby zająć się rzeczami, na które normalnie nie mielibyśmy czasu – zaznaczył Motta.

Część sportowców nie ukrywa, że chętnie wróciłaby już do normalnych treningów i rozgrywania meczów, ale dla niektórych okres pandemii jest dodatkowym czasem na wyleczenie urazów, kontuzji i dojście do zdrowia. Takim przypadkiem jest chociażby skrzydłowa Eczacibasi, Hande Baladin, która w trakcie meczu w ramach Ligi Mistrzyń z Grot Budowlanymi Łódź doznała złamania kości śródstopia w lewej stopie. – W zeszłym tygodniu zaczęła już chodzić prawie normalnie. Jednak potrzebuje jeszcze kolejnych ośmiu tygodni ciężkiej pracy, aby wrócić do normalnych treningów. Z każdym treningiem jest coraz lepsza. Drugi punkt, nad którym pracujemy, to uraz ramienia, który miała w przeszłości. Staramy się wzmocnić jej górną część ciała, aby nie odczuwała bólu w ramieniu, kiedy ponownie znacznie skakać. Później naszym celem będzie kontynuowanie treningów na jak najwyższym poziomie – podkreślił Eduardo Romero.

Nadzoruje on także treningi innych zawodniczek. – Staramy się zarządzać tym okresem tak dobrze jak to jest możliwe. Staramy się zmieniać i dostosowywać ćwiczenia do zawodniczek, które mają różne przyrządy do ćwiczeń w domach. W każdym tygodniu rozmawiamy z dziewczynami, aby dowiedzieć się jak idą im ćwiczenia – zakończył trener przygotowania fizycznego Eczacibasi.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved