Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz: Przeskok z I ligi do ekstraklasy jest spory

Marcin Wojtowicz: Przeskok z I ligi do ekstraklasy jest spory

fot. Sławomir Wojciechowski - Joker Świecie

Joker Świecie nie wie jeszcze, czy zespół zagra w TauronLidze w przyszłym sezonie. Mimo tego poinformował, że trzeci sezon z rzędu zespół poprowadzi Marcin Wojtowicz. –  Aktualnie mam ważny kontrakt do końca tego sezonu i chcę nadal pracować w tym klubie. Mam zapewnienie prezesa Andrzeja Nadolnego, że taka chęć z jego strony też jest, więc najprawdopodobniej będę nadal prowadził drużynę Jokera – mówi szkoleniowiec.

W środowisku siatkarskim pojawiają się informacje o pana odejściu z Jokera. Czy to prawda, czy nadal będzie pracował w Świeciu?Marcin Wojtowicz:Tak pojawiła się taka informacja. Nie jestem w stanie sobie na razie wytłumaczyć, w jakim celu była ona „rozpowszechniona”, czemu miała służyć. Aktualnie mam ważny kontrakt do końca tego sezonu i chcę nadal pracować w tym klubie. Mam zapewnienie prezesa Andrzeja Nadolnego, że taka chęć z jego strony też jest, więc najprawdopodobniej będę nadal prowadził drużynę Jokera. Bez względu na to w jakiej lidze będziemy występować, bo trzeba pamiętać, że jesteśmy w trakcie audytu i jeszcze oficjalnej informacji o tym, gdzie będziemy nie mamy. Dzięki naszym sponsorom – firmie Mekro i Energoremont, miastu Świecie, klub jest stabilny, jest tutaj wiele życzliwych osób, po prostu bardzo dobre miejsce do pracy i siatkówki. Jest okres transferowy, większość z nas ma kontrakty na jeden sezon i normalną rzeczą jest, że pojawiają się propozycje, prowadzone są rozmowy. Dotyczy to zarówno zawodniczek, w imieniu których robią to w większości menedżerowie, czasami bardzo wcześnie, jak i trenerów. Nie jest to rzeczą dziwną. Fakt jest natomiast taki, że moje przyszłe warunki pracy są znane już od dawna, jesteśmy na etapie podpisywania umowy, więc wszystko wskazuje na to, że zostanę w Świeciu.

Z klubu odeszła już Paulina Majkowska. Jak wygląda sytuacja z innymi siatkarkami?

– Tak, Buba poszła do Legionovii. Życzę jej wszystkiego dobrego, to bardzo dobra zawodniczka i chce się rozwijać. Będę trzymał za nią kciuki. Mam jeszcze wiadomość, że opuści nas na pewno jedna lub dwie osoby. Na dziś o ruchach transferowych pozostałych dziewczyn niewiele wiem. Tak jak większość ze środowiska żyjemy trochę w zawieszeniu. Raz audyt i sprawy związane z przystąpieniem do rozgrywek, dwa – najważniejsze to obecna sytuacja epidemiologiczna. Rozjechaliśmy się do domów i czekamy na rozwój wypadków. Zobaczymy gdzie będziemy. Gdy tylko się wszystko nam wyjaśni, mam nadzieje ruszymy z finalizowaniem rozmów jak najszybciej, bo czas jednak ucieka.

Czy trzon zespołu ma być zachowany?

– Odpowiedzią na to pytanie będzie wypadkowa tego czy dziewczyny chcą u nas zostać, na co będzie nas stać, jakie będziemy mieli możliwości negocjacyjne. Pracowaliśmy ze sobą dwa sezony. Dwa razy zdobyliśmy mistrzostwo I ligi, więc myślę że każda z dziewczyn będzie miała duży wybór. Potwierdziły, że są najlepsze i mogą stanowić o sile każdej drużyny. Zobaczymy jak się sytuacja będzie rozwijać, ale zmiany w naszym zespole są nieuniknione. Dotyczy to, jak widać na przykładzie Pauliny, również trzonu ekipy.

Jakich zawodniczek potrzebuje zespół, by dobrze i skutecznie zagrać w ekstraklasie? Czy menedżerowie już dzwonią z propozycjami?

– Okres transferowy jest w pełni. Mamy pewien kontakt z zawodniczkami i ich menedżerami. Jak już mówiłem, wszystko trochę jest w zawieszeniu. To jakich dziewczyn będziemy potrzebować będzie wynikało z tego, gdzie powstaną miejsca bądź uznamy, co trzeba coś wzmocnić. Na pewno rola beniaminka nie jest najłatwiejsza. Potrzeba dużej pracy, zaufania i olbrzymich chęci, żeby projekt się powiódł. Będziemy szukać takich dziewczyn, które spełnią te warunki. Potrzebujemy jak zwykle dziewczyn chcących się rozwijać, podnosić swoje umiejętności i pracować dla drużyny. Taki styl pracy sobie założyliśmy w ostatnich latach i tego na pewno będziemy się trzymać.

Ma pan już doświadczenia z ekstraklasy. Co klub musi spełnić w aspektach pozasportowych, by został zaproszony do ligi?

– Przeskok z I ligi do ekstraklasy jest spory. Rozpoczynając na finansach, poprzez organizacje klubu przez wszystkie „drobniejsze’ rzeczy, jak nawierzchnia do grania, piłki. Jest sporo do zrobienia i chyba nie sposób na szybko wszystkiego wymienić. Jestem pewien, że zarząd klubu podejmując się organizacji warunków do audytu jest w stanie wszystko dopiąć na ostatni guzik. Z resztą prezes Andrzej Nadolny pracuje nad klubem od podstaw, więc nie jest mu to zupełnie obce. Mamy wsparcie miasta, które z moich posiadanych wiadomości zobowiązało się pomóc również w sprawach organizacyjnych. Gdy są chęci, a takie w naszym klubie są duże, to jestem pewien, że jesteśmy w stanie tego dokonać.

Co wiadomo już w sprawie audytu? Czy Polska Liga Siatkówki S.A. odezwała się i wytyczyła wszystkie warunki, jakie Joker musi spełnić?

– Z tego co wiem dostaliśmy oficjalne pismo przystąpienia do audytu w czwartek. Praca nad spełnieniem warunków przystąpienia do rozgrywek LSK zaczęła się dużo wcześniej. Rozpoczęliśmy rozmowy z firmami wspierającymi. Dowiadywaliśmy się, co można zrobić na teraz. Po otrzymaniu pisma wszystko zostało uporządkowane. Prezes wraz ze współpracownikami dopina wszystko tak, by w przyszłym tygodniu przesłać komplet dokumentów. Na dzień dzisiejszy możemy być optymistami. Z moich informacji wynika, że będziemy spełniać wszystkie wymogi stawiane przez ligę. Jest to ogrom pracy. Z podstawowych wymogów wymieniane są te dotyczące hali – tutaj nasz obiekt spełnia kryteria, braku zaległości względem pracowników klubu, ZUS-u oraz Urzędu Skarbowego też jest spełniony oraz wysokości budżetu. Mamy na to tydzień. Po ostatnich rozmowach z zarządem jest ogromna szansa, że wszystko uda się dopiąć dużo szybciej. Byłby to ogromny sukces sponsorów i prezesa. Po 16 latach istnienia klubu Joker zagrałby w ekstraklasie.

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved