Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz nowym trenerem Jokera Świecie

Marcin Wojtowicz nowym trenerem Jokera Świecie

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

Zarząd MUKS „Joker” Świecie nie przedłużył umowy z trenerem Piotrem Sobolewskim. W nowym sezonie pierwszoligowy zespół poprowadzi inny trener młodego pokolenia – Marcin Wojtowicz. W ostatnim sezonie Wojtowicz był drugim trenerem Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna.

Koniec jednego sezonu to dla działaczy początek drogi budowy zespołu na nowy sezon. Pierwsza kluczowa decyzja, jaką podjął zarząd Jokera Świecie, dotyczyła stanowiska trenera. Piotr Sobolewski przez minione 10 miesięcy włożył dużo serca i zaangażowania w pracę, ale wynik końcowy, czyli 7. miejsce, nie zadowalał nikogo. Dlatego już po ostatnim meczu z AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice zarząd Jokera na specjalnym spotkaniu z zespołem poinformował trenera Piotra Sobolewskiego, że nie będzie z nim przedłużony kontrakt, który kończy się 30 kwietnia.Nowym trenerem Jokera Mekro Energoremont Świecie będzie pochodzący z Suchej Beskidzkiej Marcin Wojtowicz. Jest on absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W swojej 15-letniej karierze najdłużej związany był z Muszynianką Muszyna, gdzie w latach 2003-2010 prowadził drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych – od grup naborowych po juniorki oraz trzy lata zespół III-ligowych rezerw. W latach 2007-10 był też statystykiem i asystentem trenerów w pierwszym zespole z Muszyny grającym w ekstraklasie. Z Muszynianką związał się ponownie w lutym 2015 roku. Od tego czasu pełnił rolę drugiego trenera. W latach 2010-15 Wojtowicz pracował w innych klubach. Samodzielnie prowadził juniorki i seniorki Sparty Warszawa (I liga) oraz seniorki AGH Galeco Wisła Kraków (II liga i I liga kobiet) i KS Developres Rzeszów (I liga oraz Orlen Liga). Nowy szkoleniowiec Jokera ma też w trenerskim CV wpisane prowadzenie kadr województwa małopolskiego oraz rolę drugiego trenera reprezentacji Polski juniorek i kadetek.

Marcin Wojtowicz ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jako pierwszy trener awansował z Wisłą Kraków do I ligi (zajął w niej 6. miejsce), zaś z KS Developres Rzeszów do Orlen Ligi (2. miejsce w I lidze). Rzeszowianki doprowadził też do ćwierćfinału Pucharu Polski Kobiet. Natomiast ze Spartą Warszawa zajął 9. miejsce w I lidze kobiet, zaś z jej juniorkami wywalczył wicemistrzostwo Polski. W sezonie 2016/17 z kadrą Małopolski zajął 4. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Z kolei z młodziczkami i kadetkami Muszynianki sięgał po mistrzostwa Małopolski. Marcin Wojtowicz zapisał się też w kronikach siatkarskich rozgrywek Licealiady jako nauczyciel wychowania fizycznego Liceum Ogólnokształcącego w Muszynie. W latach 2006–2009 kwalifikował się ze swoimi uczennicami do mistrzostw województwa oraz finałów mistrzostw Polski szkół średnich.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved