Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Marcin Wojtowicz: Nasza gra idzie w dobrym kierunku

fot. Sławomir Wojciechowski - Joker Świecie

– Drużyna budowana z myślą o wygraniu ligi, tym bardziej cieszy wygrana. Dziewczyny zagrały bardzo konsekwentnie i skutecznie – mówił po wygranej z Uni Opole trener Jokera Świecie, Marcin Wojtowicz. – Każda z dziewczyn zagrała konsekwentnie. To był nasz dzień – dodała Pola Nowacka.

Po tym weekendzie Joker utrzymał pozycję wicelidera, ale do prowadzącej Solnej Wieliczka traci już tylko dwa punkty mając jeden mecz rozegrany mniej. Lider mocno męczył się w Częstochowie z beniaminkiem, ale ostatecznie wygrał 3:2. Częstochowianka kolejnemu faworytowi urwała punkt. – Uni Opole to bardzo groźny przeciwnik – podkreśla trener Jokera Marcin Wojtowicz. Drużyna budowana z myślą o wygraniu ligi, tym bardziej cieszy wygrana. Dziewczyny zagrały bardzo konsekwentnie i skutecznie. Było widać, że są zdeterminowane, żeby zdobyć te trzy punkty. Bardzo się z tego cieszę. Nasza gra idzie w dobrym kierunku – dodał.Pola Nowacka pojawiła się na parkiecie na początku drugiego seta meczu z Uni Opole, zmieniając Weronikę Fojucik. Grała do końca. Zdobyła 10 punktów (9 w ataku, 1 zagrywką). Na 16 ataków pomyliła się tylko raz. – Myślę, że zagrałyśmy bardzo konsekwentnie – podkreśla Pola Nowacka. – Spełniłyśmy wszystkie założenia jakie miałyśmy. Dziewczyny z Opola są bardzo walecznym zespołem, ich gra jest poukładana i wiedziałyśmy, że jeżeli nie wykonamy zadań wyznaczonych przez trenerów, to będzie nam ciężko. Właściwie wszystko u nas funkcjonowało. Nasze środkowe zagrały bardzo dobrze, przez co łatwiej grało się nam na skrzydłach. Każda z dziewczyn zagrała konsekwentnie. To był nasz dzień – cieszyła się przyjmująca zespołu ze Świecia.

Mimo że mecz zakończył się wynikiem 3:0, to było to naprawdę zacięte spotkanie – podkreśla Oriana Miechowicz.Mocno musiałyśmy się napracować, żeby zdobyć każdy punkt. Wszystkie zasługujemy na pochwałę, bo zagrałyśmy dobry mecz głównie dlatego, że konsekwentnie trzymałyśmy się założeń taktycznych. Bardzo cieszy ta wygrana, bo Opole to trudny przeciwnik, ale chyba jeszcze bardziej cieszy to, że nasza gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej i oby tak zostało – zakończyła atakująca Jokera.

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved