Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Wojtowicz: Dziewczyny pokazały swój charakter

Marcin Wojtowicz: Dziewczyny pokazały swój charakter

fot. Sławomir Wojciechowski - Joker Świecie

Siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie ostatnie trzy swoje spotkania w 1. lidze siatkarek rozegrały na wyjeździe. Świecianki, nie bez problemów, zapisały na swoim koncie trzy zwycięstwa i pozostały na czele tabeli. – Bardzo cieszy fakt, że udało nam się wszystkie spotkania wygrać. Utrzymaliśmy koncentrację i w każdym z tych meczów, dziewczyny pokazały swój charakter. Zwłaszcza w dwóch ostatnich. W Częstochowie po dosyć słabym pierwszym secie w pozostałych kontrolowaliśmy, to co się działo na boisku – stwierdził trener Jokera, Marcin Wojtowicz.

 Wszystkie grudniowe mecze w lidze świecianki rozegrały na wyjeździe. Najpierw zmierzyły się z MKS-em SAN-Pajda Jarosław, a tydzień później z Galerią Jurajska Częstochowianką Częstochowa. Oba te spotkania rozstrzygnęły na swoją korzyść w czterech setach. – Jesteśmy po trzech bardzo trudnych fizycznie wyjazdach – podkreślił szkoleniowiec lidera I ligi kobiet. – Bardzo cieszy fakt, że udało nam się wszystkie spotkania wygrać. Utrzymaliśmy koncentrację i w każdym z tych meczów, dziewczyny pokazały swój charakter. Zwłaszcza w dwóch ostatnich. W Częstochowie po dosyć słabym pierwszym secie w pozostałych kontrolowaliśmy to, co się działo na boisku. Gospodynie, tak jak się spodziewałem, grały bardzo dobrze, jednak to my mieliśmy w trzech ostatnich setach bezpieczną przewagę, którą potrafiliśmy utrzymać do końca – dodał Marcin Wojtowicz.

Najwięcej kłopotów sprawił zawodniczkom Jokera mecz w Szczyrku. Świecianki były o krok od poniesienia swojej pierwszej porażki w tym sezonie ligowym. Zdołały jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając w tie-breaku 21:19. – Zupełnie inaczej było w Szczyrku. To zwycięstwo musieliśmy wyszarpać. Przez większość meczu to my byliśmy drużyną, która musiała gonić, odrabiać. Bardzo cieszy, że pomimo chwil słabości potrafiliśmy się podnieść i doprowadzić do emocjonujących końcówek w drugim i piątym secie, które wygrywaliśmy. Według mnie drużyna z SMS-u jest ich najsilniejszą w kontekście kilku poprzednich lat i jeżeli utrzymają taką dyspozycję, to wygrać z nimi będzie bardzo trudno. Teraz czeka nas jeszcze jedno spotkanie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i zasłużony odpoczynek – zakończył Marcin Wojtowicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved