Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Wika: Popełniliśmy zbyt dużo błędów

Marcin Wika: Popełniliśmy zbyt dużo błędów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała przegrali kolejne spotkanie w tym sezonie. W 17. kolejce PlusLigi podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha okazali się gorsi w czterech setach od ekipy Łuczniczki Bydgoszcz. – Szkoda na pewno tego meczu, bo była szansa wywieźć stąd punkty – powiedział po spotkaniu Marcin Wika, przyjmujący BBTS-u.

Zespół z Bielska przez pierwsze dwa sety toczył wyrównaną walkę z drużyną z Bydgoszczy, ale to ostatecznie bydgoszczanie wygrali spotkanie za trzy punkty. – Szkoda na pewno tego meczu, bo była szansa wywieźć stąd punkty, ale to było uzależnione od tego, że my musieliśmy lepiej zacząć grać. Niestety szkoda pierwszego seta. Popełniliśmy zbyt dużo błędów i w efekcie przegraliśmy to spotkanie – stwierdził kapitan BBTS-u, Marcin Wika.Bielszczanom udało się wygrać trzecią partię, co pozwoliło im uwierzyć, że jest jeszcze szansa na zwycięstwo, ale w czwartym secie to podopieczni trenera Piotra Makowskiego narzucili przeciwnikom swój styl gry. – W tym trzecim secie drużyna Łuczniczki nam pomogła, bo wpisała złe ustawienie i to ją na pewno wybiło z rytmu, a my powinniśmy po wygranym trzecim secie się napędzić i w czwartym secie podjąć jeszcze walkę. Niestety rywale uciekli nam na 7 punktów i już nam wtedy było ciężko wrócić do grania – dodał przyjmujący bielskiego zespołu.

Dla drużyny spod Klimczoka była to już 12 porażka w tym sezonie. Jak przyznaje sam zawodnik, w grze jego zespołu brakuje stabilizacji. – Na pewno porażki nas nie budują i to jest problem. Drugim problemem jest to, że ta nasza gra jest strasznie rwana. Mamy momenty dobrej gry, ale przeplatamy je prostymi błędami i dlatego nasza gra tak faluje. Na pewno jak byśmy odnosili zwycięstwa, to wtedy wynik przekłada się na atmosferę i ta gra wtedy wygląda dużo lepiej i mam nadzieję, że ona się przełoży na kolejne spotkania – zakończył Marcin Wika.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved