Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marcin Widera asystentem trenera Mickiewicza Kluczbork

Marcin Widera asystentem trenera Mickiewicza Kluczbork

fot. CEV

Marcin Widera dołączył do sztabu szkoleniowego pierwszoligowego UKS-u Mickiewicza Kluczbork. 35-letni szkoleniowiec od nowego sezonu będzie pełnił funkcję asystenta pierwszego trenera zespołu, Mariusza Łysiaka.

Marcin Widera w poprzednim sezonie był asystentem Jacka Pasińskiego w PTPS-ie Piła. Wcześniej związany był z takimi klubami, jak UKS Jedynka Siewierz, z którym wywalczył awans do II ligi, SMS PZPS Sosnowiec oraz KPKS Halemba. Jest absolwentem katowickiego AWF-u. Do swoich największych sukcesów może zaliczyć mistrzostwo Europy kadetek, wywalczone z polską kadrą  w 2013 roku, kiedy pełnił funkcję asystentem trenera reprezentacji.Doświadczenie i wiedzę 35-letni szkoleniowiec zdobywał, uczestnicząc w licznych stażach międzynarodowych m.in. u trenera Giuseppe Cuccariniego. Przebywał także w Stanach Zjednoczonych, gdzie szkolił się w American University w Waszyngtonie i miał okazję uczyć się od takich trenerów, jak Karch Kiraly i John Speraw. Obserwował też pracę byłych selekcjonerów reprezentacji Polski – Andrei Anastasiego i Stephane’a Antigi.

Przypomnijmy, że wcześniej zespół z Kluczborka zasilili m.in. tacy zawodnicy, jak: Jędrzej Maćkowiak, Paweł Stysiał, Artur Pasiński, Mateusz Frąc i Patryk Napiórkowski. 

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved