Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Waliński: Jestem zadowolony z postawy całej drużyny

Marcin Waliński: Jestem zadowolony z postawy całej drużyny

fot. Wojciech Rejdych

MKS Będzin miłym akcentem zakończył rok 2017, ekipa z Będzina pokonała wyżej notowany AZS Olsztyn i ze spokojem będzie przygotowywała się do ważnego meczu z Cuprum Lubin. – Niejeden raz udowodniliśmy, że potrafimy grać dobrze, jestem zadowolony z postawy całej drużyny w tej rundzie – powiedział Marcin Waliński.

Jak może pan ocenić mecz przeciwko AZS-owi oraz waszą postawę w pierwszej rundzie?Marcin Waliński: Kończymy udanie rok 2017, odnieśliśmy zwycięstwo z AZS-em Olsztyn, te trzy punkty są dla nas bezcenne, warto dodać, że zagraliśmy dobre spotkanie. Pomimo tego, że przegraliśmy drugą partię spotkania, to uważam, że nie warto skupiać się na tych negatywnych momentach i chwilach, trzeba skupiać się na pozytywach, a tych w meczu przeciwko AZS-owi było bardzo dużo. Uważam, że w niektórych meczach mogliśmy zapunktować, ale czasu się nie cofnie. Wiadomo, że mamy przed sobą jeszcze całą rundę rewanżową, a ponadto kilka ważnych meczów będziemy rozgrywali we własnej hali. Życzyłbym sobie oraz całej drużynie, aby ominęły nas kontuzje, mam nadzieję, że wyjdziemy na prostą i będziemy ciągnęli ten „wózek” do przodu.

Czy jest pan zadowolony z czwartej statuetki MVP?

– Jak dla mnie jest to dodatek do całego spotkania, dla mnie najważniejsze jest, że cała drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie, przez cały tydzień bardzo ciężko pracowaliśmy i to przyniosło pozytywne efekty. W meczu przeciwko AZS-owi Olsztyn zagrałem dobrze, w kolejnym meczu ktoś inny z naszej drużyny może zagrać lepiej, a ja gorzej i to ja mogę stanąć w kwadracie, dlatego też naszą grę należy oceniać przez pryzmat całej drużyny. Jeżeli grają dobrze wszyscy zawodnicy, to taka gra przynosi pozytywne efekty. Wiadomo, że jednym zawodnikiem nie jesteśmy w stanie wygrać meczu, czego przykładem był nasz mecz w Rzeszowie przeciwko Resovii.

W jaki sposób przygotujecie się do ważnego meczu przeciwko Cuprum?

– W kolejnym tygodniu będziemy pracowali jeszcze ciężej, tak aby bardzo dobrze zaprezentować się w meczu przeciwko lubinianom. Cuprum zagra w zupełnie innym składzie, zagrają bez kontuzjowanego Roberta Tahta, ale jest to drużyna dobrze poukładana. Lubinianie niejednej ekipie w PlusLidze sprawili wiele problemów. W swojej hali spisujemy się o wiele lepiej niż w meczach wyjazdowych i to będzie naszym atutem. Na boisko wychodzimy po to, żeby wygrywać, wiele osób stwierdza, że na papierze jesteśmy słabsi, ale z drugiej strony pokonaliśmy ekipy, które zajmują wyższe miejsca w tabeli od nas.

Jak ocenia pan całą PlusLigę, kto pana zdaniem spadnie, a kto się utrzyma?

– W chwili obecnej nie można jeszcze mówić, kto pozostanie w PlusLidze, a kto ją opuści, ponieważ mecze są wyrównane, drużyny wygrywają, a poza tym jest jeszcze wiele spotkań do rozegrania, o czym wspomniałem wcześniej. Wiele razy udowodniliśmy, że potrafimy postawić się najlepszym drużynom, tak było w ubiegłym sezonie tak jest i teraz. My nikomu nie oddamy bez walki trzech punktów, zawsze walczymy o pełną pulę i tak została zbudowana nasza drużyna. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved