Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Waliński trafi do MKS-u Będzin?

Marcin Waliński trafi do MKS-u Będzin?

fot. Arkadiusz Buczyński

Po opuszczeniu Indykpolu AZS Olsztyn 25-letni przyjmujący Marcin Waliński prawdopodobnie bliski jest podpisania umowy z ostatnią drużyną sezonu 2015/2016, MKS-em Będzin. W tym przypadku dla zawodnika będzie to kolejny klub z PlusLigi w karierze po drużynie z Warmii i Mazur i zespole z Bydgoszczy.

25-letni Marcin Waliński na polskich parkietach znany był głównie z sześciu lat spędzonych w barwach klubu z Bydgoszczy. Swoją karierę zaczynał jednak w MKS-ie MDK Trzcianka, skąd następnie przeniósł się do EKS-u Skry Bełchatów. Kolejnym krokiem jego zawodowej ścieżki był transfer do wspomnianego teamu znad Brdy, z którym rozstał się po sezonie 2014/2015. Kolejny rok upłynął mu pod znakiem walki w AZS-ie Olsztyn, dokąd przeniósł się z innym kolegą z ówczesnego Transferu, Pawłem Woickim.Do sukcesów przyjmującego zaliczyć można mistrzostwo Polski kadetów z EKS-em Skrą Bełchatów, trzecie miejsce na mistrzostwach Polski juniorów z tym samym zespołem, brąz w siatkarskich rozgrywkach w ramach Młodej Ekstraklasy, najwyższy stopień podium w tych samych rozgrywkach sezonu 2011/2012, a także czwartą pozycję w mistrzostwach Polski PlusLigi (2012/2013).

Przypominamy, że dotychczas AZS Olsztyn opuścili: Bartosz Bednorz (Skra Bełchatów), Krzysztof Gulak, Michał Potera (MKS Będzin), Paweł Adamajtis, Filip Stoilović, Krzysztof Bieńkowski, Maciej Zajder oraz Bram van den Dries (Spacer’s de Toulouse – FRA). W szeregi zespołu z Zagłębia wstąpili natomiast Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), wspomniany Potera, Nathan Roberts (BAM Mondově – ITA), Artur Ratajczak (Trefl Gdańsk), Rafael Rodrigues de Araújo (Sesi São Paulo – BRA) oraz Łukasz Kozub (SMS Spała).

Zobacz również:
Karuzela transferowa przed sezonem 2016/2017

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved