Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Waliński rozstaje się z AZS-em Olsztyn

Marcin Waliński rozstaje się z AZS-em Olsztyn

fot. Katarzyna Antczak

Sezon transferowy trwa, a jego bohaterów jest coraz więcej. Między innymi po podpisaniu nowych kontraktów przez część zawodników kędzierzyńskiej ZAKSY, odejściach ze Skry Bełchatów oraz zmianie na pozycji libero w Asseco Resovii Rzeszów przyszedł czas na roszady w klubach nieco niżej usytuowanych w tabeli. Na jednym z portali społecznościowych dotychczasowy przyjmujący AZS-u Olsztyn, Marcin Waliński, pożegnał się z kibicami klubu, pisząc, że w kolejnych rozgrywkach założy na siebie inną koszulkę. – Generalnie nie żałuję czasu, który spędziłem w tym klubie. Żałuję jednego – tego, że nie mogłem więcej czasu spędzić na boisku. Właśnie dlatego teraz szukam klubu, który mi to umożliwi – powiedział nam przyjmujący.– Większa cierpliwość i wytrwałość – tego nauczył mnie ten sezon. W kolejnych plusligowych rozgrywkach założę na siebie inną koszulkę. Dziękuję AZS-owi Olsztyn – napisał w jednym z portali społecznościowych przyjmujący akademików, Marcin Waliński. Strefie Siatkówki udało się potwierdzić te informacje. – Generalnie nie żałuję czasu, który spędziłem w tym klubie. Żałuję jednego – tego, że nie mogłem więcej czasu spędzić na boisku. Właśnie dlatego teraz szukam klubu, który mi to umożliwi – powiedział nam przyjmujący.

W swojej dotychczasowej karierze przyjmujący grał w takich klubach jak MKS MDK Trzcianka (2002-2006), EKS Skra Bełchatów (2006-2009), Transfer Bydgoszcz, z którym był związany przez sześć lat, oraz właśnie ze wspomnianym AZS-em Olsztyn, do którego przeszedł przed sezonem 2015/2016. Niedawno zakończonych rozgrywek nie mógł zaliczyć jednak do perfekcyjnych. Nie dość, że klub uplasował się dopiero na 10. pozycji w tabeli, co było miejscem dużo niższym, niż zakładano, to sam zajął dopiero 29. pozycję w rankingu najlepiej przyjmujących, rozegrawszy na parkiecie jedynie 66 setów. Jeden raz otrzymał statuetkę MVP spotkania, a pozytywnym było także to, że odegrał niebagatelną rolę w ostatnich meczach swojego zespołu.

Jeżeli chodzi o AZS Olsztyn, to tuż po zakończeniu sezonu Konrad Piechocki ogłosił, że w szeregi jego klubu wstąpi podpora akademików, czyli Bartosz Bednorz. Spekuluje się także o odejściu Michała Potery i Krzysztofa Gulaka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

Czy Bartosz Kurek powinien skorzystać z propozycji i wyjechać do Japonii?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, Instagram

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved