Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Waliński przedłużył kontrakt

Marcin Waliński przedłużył kontrakt

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przyjmujący Aluron Virtu Warty Zawiercie Marcin Waliński zdecydował się na przedłużenie umowy z klubem. Oczywiście liga się zmieni, zespoły się zmienią, wzmocnią, ale my też będziemy mocniejszym zespołem w nowym sezonie. Wydaje mi się, że sprawa jest otwarta. Na pewno będziemy się bić o jak najwyższe cele – zapowiedział Marcin Waliński.

Marcin Waliński przed sezonem 2018/2019 zdecydował się zmienić MKS Będzin na Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Po zakończonych na czwartym miejscu rozgrywkach przyjmujący zdecydował się na podpisanie kolejnego rocznego kontratku. – Większość zespołu zostaje na kolejny sezon i wiem z kim będę grał w drużynie. Klub działa naprawdę na wysokim poziomie i wydaje mi się, że ten wynik, który tutaj zrobiliśmy popycha do tego, żeby przedłużyć kontrakt o kolejny rok – skomentował swoją decyzję siatkarz.W minionym sezonie zawiercianie zajęli czwarte miejsce, przegrywając batalię z Jastrzębskim Węglem. W półfinale Aluron Virtu Warta była jednak o krok od pokonania późniejszego mistrza – ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Pokazaliśmy w tym roku, że to nie jest przypadek, że kolejny raz znajdujemy się gdzieś w czołówce drużyn w PlusLidze. Trzeba cieszyć z tego sezonu. Oczywiście jest mały niedosyt, bo chyba każdy już widział medal u siebie na szyi, ale wydaje mi się, że nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Jest bardzo dobry wynik i to popycha do tego, żeby walczyć w przyszłym sezonie o jeszcze lepszą lokatę – stwierdził przyjmujący.

Dotychczas klub z Zawiercia ogłosił zawodników, którzy zostają w klubie. Oprócz Walińskiego kolejny rok w Zawierciu zagrają również Tachiro Koga ,Michal Masny, Grzegorz Bociek i Mateusz Malinowski. Z zespołem łączony jest przyjmujący Wojciech Ferens. Na pewno barw zawierciańskiego klubu nie będą już reprezentować Krzysztof Rejno i Kamil Semeniuk (obaj wrócili do ZAKSY) oraz Michał Żuk, który przeniósł się do BBTS-u Bielsko-Biała. – Nie ma co myśleć, że to czwarte miejsce jest złe, bo nasza liga jest ma wysokim poziomie i w przyszłym sezonie będzie o wiele trudniej się tam znaleźć, ale to nie znaczy, że nie mamy szans, żeby walczyć z najlepszymi zespołami. Oczywiście liga się zmieni, zespoły się zmienią, wzmocnią, ale my też będziemy mocniejszym zespołem w nowym sezonie. Wydaje mi się, że sprawa jest otwarta. Na pewno będziemy się bić o jak najwyższe cele – zapowiedział Marcin Waliński.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: aluronvirtu.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved