Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Waliński: Porażki trzeba szybko wymazywać z pamięci

Marcin Waliński: Porażki trzeba szybko wymazywać z pamięci

fot. Cezary Makarewicz

Olsztynianie w ostatniej kolejce przegrali w czterech setach z Effectorem Kielce – zespołem, który do tej pory nie miał żadnego zwycięstwa na swoim koncie. – Trzeba spojrzeć chłodnym okiem na to, co się zrobiło w tym meczu, jak się grało, jakie błędy się popełniło i wyciągnąć z nich wnioski – zapowiedział Marcin Waliński przed meczem 9. kolejki, w której AZS Olsztyn zmierzy się u siebie z BBTS-em Bielsko-Biała.

Jakie wnioski wyciągnęliście po ostatnim meczu z Effectorem Kielce?

Marcin Waliński:Oglądaliśmy wideo, żeby sprawdzić, co robiliśmy źle. Ogólnie rzecz biorąc, popełnialiśmy błędy, których normalnie w meczach nie popełniamy. Mieliśmy pięć dotknięć siatki, gdzieś tam jakaś prosta piłka wpadła nam w boisko, dwóch zawodników się ze sobą zderzyło – przez to właśnie przegraliśmy mecz. Wydaje mi się, że tu nie ma co komentować, trzeba iść do przodu i przestać już o tym myśleć. Teraz przed nami kolejny rywal i na nim się skupiamy.Właśnie, jakie macie nastawienie przed kolejnym meczem, który gracie już w środę?

Dobre. Gramy u siebie. Tak jak powiedziałem, porażki trzeba szybko wymazywać z pamięci, nie można o nich myśleć. Wiadomo, trzeba spojrzeć chłodnym okiem na to, co się zrobiło w tym meczu, jak się grało, jakie błędy się popełniło i wyciągnąć z nich wnioski. Trzeba iść do przodu i mamy zamiar to uczynić. Jeszcze przed przerwą świąteczną gramy mecz z Bielskiem, który jest dla nas bardzo ważny. Także mam nadzieję, że zakończy się on sukcesem.

To mecz z kategorii tych łatwiejszych?

Nie ma łatwych meczów. Tym bardziej, że nasza gra faluje. Raz gramy dobrze, potem gramy źle i tak naprawdę nie potrafimy ustabilizować swojego poziomu gry, więc zobaczymy, jak to będzie tym razem. Ja oczywiście jestem dobrej myśli. Trzeba wyjść i grać przede wszystkim swoją siatkówkę. Jeśli nie będziemy popełniać za dużo błędów, to wydaje mi się, że będzie dobrze. Ja nastawienie mam dobre, mam nadzieję, że drużyna tak samo. Jest to dopiero 9. kolejka, jeszcze sporo meczów przed nami. Mam nadzieję, że po tym spotkaniu trzy punkty zostaną w Olsztynie.

Nie zapominajmy, że w tym sezonie nie ma fazy play-off i każde punkty się liczą…

No tak, taka jest prawda. Każdy punkt jest na wagę złota i w każdym meczu musimy jakieś punkty urwać. Mecz z Bielskiem mamy u siebie, więc musimy zrobić wszystko, aby zgarnąć pełną pulę. Jesteśmy dobrze nastawieni. Wyjdziemy na boisko, żeby walczyć, bo każde starcie jest dla nas swoistą wojną. Tak jak mówiłem, nie ma łatwych meczów. Czekamy na kolejne spotkanie z niecierpliwością i damy z siebie wszystko.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved