Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Waliński: Każdy mecz będzie walką

Marcin Waliński: Każdy mecz będzie walką

Sobotnie spotkanie pomiędzy Indykpolem AZS-em Olsztyn a AZS-em Politechniką Warszawską było bardzo nierówne. Po dwóch wyraźnie wygranych przez przyjezdnych setach olsztynianie odrodzili się i po efektownej, wyrównanej walce pokonali podopiecznych Jakuba Bednaruka. – Nie wygraliśmy tego spotkania indywidualnościami, tylko tak naprawdę całą drużyną – powiedział po meczu Marcin Waliński.

Od początku sobotniego pojedynku w Olsztynie gospodarze popełniali bardzo dużo błędów. Dopiero z czasem ich gra zaczęła się stabilizować, co miało odzwierciedlenie w wyniku. – Przez pierwsze dwa sety Politechnika dostała od nas bardzo dużo darmowych punktów. Ciężko się gra wtedy z takim przeciwnikiem, który nie musi dużo robić, a wygrywa kolejne sety. W trzeciej partii i w dwóch kolejnych zaczęliśmy robić stanowczo mniej własnych błędów. Natomiast późniejsza, mniejsza ilość tych błędów zdecydowała o tym, że kolejne punkty i sety padały naszym łupem – powiedział olsztyński środkowy, Maciej Zajder.

Bardzo dobrą zmianę dał debiutujący w barwach olsztyńskiego AZS-u w hali Urania Marcin Waliński. – Najważniejsze jest to, że wygraliśmy ten mecz 3:2. Weszliśmy w to spotkanie nie najlepiej. Później zaczęliśmy stosunkowo nadrabiać pracą na boisku, co miało odzwierciedlenie w setach. Dla mnie to wymarzony debiut. Ale nie wygraliśmy tego spotkania indywidualnościami, tylko tak naprawdę całą drużyną. To się bardzo liczy – powiedział przyjmujący, który w meczu zdobył 12 punktów. – Dla nas każdy mecz w tym sezonie będzie walką. Mam nadzieję, że będziemy w Uranii to pokazywać. To jest dla nas najważniejsze, przede wszystkim dla komfortu psychicznego. Po takim spotkaniu ten komfort jest ogromny. Przegrywaliśmy dwa sety, a później wyciągnęliśmy mecz na 3:2, to podbudowuje jeszcze mocniej – zaznaczył Marcin Waliński.

Indykpol AZS Olsztyn po czterech kolejkach ma na swoim koncie dwa zwycięstwa, co daje mu ósme miejsce w tabeli. Już w najbliższą sobotę podopiecznych Andrei Gardiniego czeka trudny przeciwnik – Cerrad Czarni Radom. Radomianie są obecnie wiceliderami PlusLigi, a w ostatnim meczu bez większych problemów pokonali AZS Częstochowa 3:0. – Uważam, że to również będzie ciężkie spotkanie, bo drużyna z Radomia ma bardzo duży potencjał. Jest tam kilku młodych zawodników, którzy potrafią zagrać rewelacyjne zawody i są bardzo nieobliczalni. Musimy tam pojechać i zagrać kolejne dobre spotkanie, żeby postarać się o zdobycz punktową – scharakteryzował najbliższego przeciwnika Zajder.

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna