Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Waliński: Ciężko jest wygrać, gdy popełnia się tyle błędów

Marcin Waliński: Ciężko jest wygrać, gdy popełnia się tyle błędów

fot. Arkadiusz Buczyński

Drugiej porażki z rzędu doznali siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w rozgrywkach PlusLigi. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego nie mieli żadnych atutów, aby pokonać dobrze dysponowanych we wtorek zawodników Cuprum Lubin. – Myliliśmy się zbyt często w ataku oraz w zagrywce. Ciężko jest wygrać, kiedy oddaje się tak dużą ilość punktów przeciwnikowi zupełnie za darmo – mówił po przegranym 0:3 meczu Marcin Waliński.

Pierwsze dwie partie spotkania nie ułożyły się po waszej myśli. Co było tego przyczyną?

Marcin Waliński:Przede wszystkim popełniliśmy zbyt dużą ilość własnych błędów. Myliliśmy się zbyt często w ataku oraz w zagrywce. Ciężko jest wygrać, kiedy oddaje się tak dużą ilość punktów przeciwnikowi zupełnie za darmo.W drugim secie zastąpił pan na parkiecie słabo spisującego się Bartosza Bednorza. Jakie instrukcje otrzymał pan od trenera Andrei Gardiniego?

Nie dostałem żadnych szczegółowych zadań od naszego szkoleniowca. Bartek miał mały przestój w grze, a moje wejście miało poprawić naszą ogólną dyspozycję. Czasami warto chłodnym okiem spojrzeć z boku, jak gra nasz przeciwnik, aby po powrotnym wejściu na parkiet zagrać zdecydowanie lepiej.

Największe problemy sprawiły wam ataki Wojciecha Włodarczyka, który w całym spotkaniu zdobył 13 punktów?

Moim zdaniem cały zespół z Lubina zagrał dobry mecz. My zdobywaliśmy punkty, kiedy przeciwnik popełniał błędy, a bardzo mało przy swoich własnych akcjach. W obronie zagraliśmy lepiej niż podczas spotkania z Jastrzębskim Węglem.

W trzecim secie mieliście aż trzy piłki setowe. Dlaczego nie udało wam się zwycięsko zakończyć tej partii spotkania?

Na zagrywkę wszedł Szymon Romać, który sprawił nam wiele problemów. Z trzech punktów przewagi już po chwili na tablicy wyników widniał remis i ciężko było nam później zrobić cokolwiek. Na nasze szczęście Szymon zepsuł swoją kolejną zagrywkę, lecz my ponownie popełniliśmy kilka błędów. Uważam, że nasza dyspozycja w tym meczu nie równała się w żadnym elemencie z grą lubinian.

*cała rozmowa Michała Koronowskiego w serwisie olsztyn.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved