Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Waliński: Cieszę się, że jestem w tym miejscu

Marcin Waliński: Cieszę się, że jestem w tym miejscu

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Wyjechaliśmy z Kędzierzyna-Koźla z podniesionymi głowami, tym bardziej, że jeszcze nie skończyliśmy sezonu. Jeśli uda nam się wygrać brązowy medal, to ten krążek będzie nam smakował jak złoto – mówił przed starciem o brąz przyjmujący Aluron Virtu Warty Zawiercie, Marcin Waliński.

Półfinał PlusLIgi ostatecznie przegraliście, ale po tym trzecim, rozstrzygającym spotkaniu chyba nic nie mogliście sobie zarzucić, do końca biliście się o wygraną.Marcin Waliński: Dokładnie tak było. Wyjechaliśmy z Kędzierzyna-Koźla z podniesionymi głowami, tym bardziej, że jeszcze nie skończyliśmy sezonu. Jeśli uda nam się wygrać brązowy medal, to ten krążek będzie nam smakował jak złoto. Podsumowując ten trzeci mecz, w niektórych sytuacjach trochę zabrakło nam szczęścia, ale też zdecydowania, bo broniliśmy ataki rywali i mieliśmy piłkę po swojej stronie, a punkty gdzieś nam pouciekały. Mogliśmy zagrać trochę bardziej „po męsku”. Chociaż mecz trwał tylko cztery sety, wydaje mi się, że był dobry w naszym wykonaniu.

Chcąc się do czegoś przyczepić, to chyba wyłącznie do drugiego pojedynku półfinałowego, przegranego 2:3. Co stało się z waszą drużyną po drugim secie? 

– Cały czas powtarzam, że nawet prowadząc 2:0 w tym drugim spotkaniu, wciąż byliśmy bardzo daleko od finału. Być może trochę za szybko uwierzyliśmy, że ten finał jest realny i, nie chce powiedzieć, że nas pospinało, ale…chyba sami do końca nie wiemy co się stało. A ZAKSA? Cóż, nie miała już nic do stracenia – zaryzykowali serwisem, dokonali zmiany na ataku, wprowadzając Olka Śliwkę na tę pozycję i ich gra zaskoczyła. Nie bez znaczenia było również, że są zahartowani w boju o wysoką stawkę.

Największy pozytyw dla waszej drużyny po tym twardym, półfinałowym boju z ZAKSĄ?

– To, że jako drużyna cały czas trzymaliśmy się razem. Walczyliśmy o każdą piłkę i nawet jak coś nam nie wychodziło, to byliśmy przekonani, że kolejne akcje mogą nam przynieść punkty. Dziki temu, że dużo broniliśmy nasza gra się napędzała i wychodziły nam także inne siatkarskie elementy. Innymi słowy, zespołowość to ten największy plus – po wygranych i po porażkach.

Za co najbardziej lubi pan ten zespół?

– Myślę, że za otwartość. Na początku sezonu przydarzyły nam się pewne trudności, bo wypadł ze składu Alek Achrem. Na jego miejsce przyszedł Alexandre Ferreira i został bardzo dobrze przyjęty. Wszyscy pomogliśmy mu wejść w ten nasz klimat. Nie odepchnęliśmy go, tylko przyjęliśmy jak swego. Wydaje mi się, że ważną rolę w tej naszej układance odgrywają charaktery jakie zebrały się w Zawierciu, bo mamy je dograne. Raz, że nie dajemy sobie dmuchać w kaszę, a dwa, jesteśmy otwarci i lubimy ze sobą przebywać.

Dla Aluronu, który dopiero zaczyna zapisywać swoją historię to najlepszy sezon, a dla pana?

– Na pewno też, choćby ze względu na to, że praktycznie cały czas gram. Nie zagrałem chyba tylko w jednym spotkaniu. Cieszę się, że jestem w tym miejscu i że mogę pokazywać swoją wartość. Dziękuję przy okazji wszystkim ludziom, z którymi współpracuję, bo oni też wyciągnęli ze mnie możliwości, które gdzieś tam drzemały. Cały sezon jest bardzo na plus, ale czy najlepszy, powiem dopiero po zakończeniu rywalizacji o brązowy medal. Bardzo dobry rok miałem także grając w Delekcie Bydgoszcz, gdy zajęliśmy czwartą lokatę w rozgrywkach, ale wtedy bywałem na boisku znacznie mniej.

Rywalizację o 3. miejsce w PlusLidze rozpoczynacie już w sobotę, z Jastrzębskim Węglem. To chyba wygodniejszy przeciwnik niż ONICO Warszawa?

– Wydaje mi się, że obydwa zespoły są dobre, nie bez powodu doszły aż do tego ostatniego etapu rozgrywek. Na pewno dobrze przygotujemy się do tej batalii taktycznie i mentalnie, i podobnie jak w półfinale, położymy na szali wszystko co mamy najlepszego, będziemy chcieli za wszelką cenę wyszarpać dla siebie ten brąz.

Cały materiał w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved