Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Waliński: To będzie ostra rywalizacja

Marcin Waliński: To będzie ostra rywalizacja

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Aluron Virtu Warta Zawiercie rozgrywa obecnie swój drugi sezon w PlusLidze. Zawiercianie mają szansę na walkę o medale. Wcześniej jednak w ćwierćfinale muszą pokonać Cerrad Czarnych Radom. – Plan minimum na ten sezon wykonaliśmy. Spełniamy teraz swoje marzenia. Chcemy iść do przodu, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale trzeba będzie zagrać naprawdę dobrą siatkówkę, żeby przejść radomian – powiedział Marcin Waliński, przyjmujący zespołu z Zawiercia.

Aluron Virtu Warta Zawiercie w fazie zasadniczej wygrała 15 spotkań. Siatkarze z Zawiercia zgromadzili 43 punkty i zajęli 4. miejsce w tabeli. – Jako zawodnik mam marzenie, żeby grać o jak najwyższe cele. Gdzieś pojawiła się myśl z tyłu głowy, że z tak dobranym zespołem, jaki mamy w tym sezonie, możemy wejść do play-off i zagrać naprawdę fajną siatkówkę. Wiadomo, to wszystko musiało nam zadziałać – powiedział Marcin Waliński. – Wydaje mi się, że ta maszynka fajnie nam zadziałała i cieszę się, że jesteśmy w miejscu, w którym jesteśmy – dodał.Przyjmujący zawierciańskiego zespołu w zeszłym sezonie walczył o uniknięcie baraży a obecnie występuje w drużynie, która ma zupełnie inne cele. – Jako zawodnik miałem też nieprzyjemność grać o te najniższe cele, czyli utrzymanie w lidze. Patrząc z perspektywy zawodnika, dało mi to dużo zapału do pracy, żeby pójść do zespołu takiego jak Warta i walczyć o wyższe cele – przyznał. – Dla mnie to coś wyjątkowego, dawno nie byłem w takiej sytuacji, żeby walczyć o takie wyższe cele. Dla mnie to super sprawa, bo po to trenujemy, wylewamy pot na treningach, żeby znaleźć się w tym miejscu, w którym jesteśmy teraz, bo za kilka dni zaczynamy play-off.

Na drodze zawiercian do półfinału stoi drużyna z Radomia. W fazie zasadniczej Cerrad Czarni zgromadzili tylko punkt mniej od rywali. – Trzeba będzie zagrać najlepszą siatkówkę, jaką potrafimy. Wiemy na pewno, że żaden zespół się nie położy. Rywalizujemy z Cerradem Czarnymi to są historyczne wynik dla tych klubów. Bijemy się o to, żeby mieć możliwość grania w półfinałach i później walkę o medale. Radomianie postawią wszystko na jedną kartę tak samo jak i my. Plan minimum na ten sezon wykonaliśmy. Spełniamy teraz swoje marzenia. Chcemy iść do przodu, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale trzeba będzie zagrać naprawdę dobrą siatkówkę, żeby przejść radomian. Oni też na pewno wyjdą na mecz zmotywowani, bo mamy ten sam cel, żeby dostać się do półfinałów. To będzie ostra rywalizacja – stwierdził przyjmujący Aluron Virtu Warty Zawiercie.

źródło: Aluron Virtu Warta Zawiercie - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved