Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Nowak: Możemy sprawić niejedną niespodziankę

Marcin Nowak: Możemy sprawić niejedną niespodziankę

fot. Espadon Szczecin

– Jestem pełen optymizmu. Wszystko bardzo fajnie wygląda. Nie mogę doczekać się pierwszych spotkań ligowych, nawet z tymi teoretycznie najsilniejszymi przeciwnikami. Wierzę głęboko w to, że możemy sprawić niejedną niespodziankę – powiedział na konferencji prasowej dyrektor sportowy Espadonu Szczecin, Marcin Nowak.

W piątek 30 września o godzinie 20:15 w hali Azoty Arena Espadon Szczecin zadebiutuje w rozgrywkach PlusLigi. Po trzynastu latach przerwy szczeciński klub ponownie zawita na siatkarskie salony, a już w pierwszej kolejce czeka go nie lada wyzwanie, ponieważ zmierzy się z mistrzem Polski z Kędzierzyna-Koźla. Na to spotkanie czeka między innymi szkoleniowiec beniaminka, dla którego będzie to spore przeżycie. – Mamy bardzo dobry zespół, klasowych zawodników. Każdy z nich pracuje na sto procent. Jestem z nich bardzo zadowolony. Już nie mogę doczekać się inauguracyjnego meczu z kędzierzynianami – powiedział Milan Simojlović.W Szczecinie powstaje praktycznie nowy zespół oparty na doświadczonych zawodnikach. Przed nim na pewno jeszcze sporo pracy, ale Marcin Nowak wierzy, że wszystko idzie w dobrym kierunku. – Jestem pełen optymizmu. Wszystko bardzo fajnie wygląda. Nie mogę doczekać się pierwszych spotkań ligowych, nawet z tymi teoretycznie najsilniejszymi przeciwnikami. Wierzę głęboko w to, że możemy sprawić niejedną niespodziankę. Sportowo prezentujemy się dobrze. Liczę, że chłopaki będą dogadywali się tak na boisku, jak i poza nim – powiedział Marcin Nowak. – Obecnie wszyscy zawodnicy są zdrowi. Wszystkie dolegliwości zostały zażegnane. Ostatni turniej towarzyski, który nas czeka, zagramy już chyba w pełnym składzie. Myślę, że powoli będzie krystalizował się trzon zespołu, który w głowie układa sobie trener – dodał dyrektor sportowy Espadonu Szczecin.

Espadon to nie tylko zespół grający w PlusLidze, ale też drużyna rywalizująca w II lidze oraz w rozgrywkach młodzieżowych. Celem działaczy szczecińskiego klubu jest stworzenie siatkarskiej piramidy, w której duży nacisk będzie kładziony na szkolenie dzieci i młodzieży. – Chcemy odbudować siatkówkę nie tylko na seniorskim, ale także na młodzieżowym poziomie. Chcielibyśmy wrócić do tradycji Stali Stocznia – powiedział Zdzisław Gogol.Mamy dobry klimat do budowania. Zaczęliśmy od powołania Szkoły Mistrzostwa Sportowego dla chłopców w Policach. Mamy zespół II-ligowy oraz zespół młodzieżowców, czyli do lat 23 – dodał koordynator grup młodzieżowych w Espadonie.

Inauguracja sezonu PlusLigi będzie połączona z turniejem Giganci Siatkówki, w którym w pierwszy weekend października zagrają cztery męskie zespoły, czyli ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Vfb Friedrichshafen i Berlin Recycling Volleys. Do akcji przyłączył się też Chemik Police, który rozegra pojedynek z rywalkami z Poczdamu. – W ubiegłym roku życzyliśmy sobie wspólnie, żeby Espadon Szczecin wrócił do elity. Udało się nam. Powiedziałem nam, ponieważ jesteśmy zaprzyjaźnieni. Wasz sukces i ciężka praca, jaka została wykonana, to także mała cząstka naszej pracy – powiedział Wojciech Rozdolski.Jest nam bardzo miło, że w gronie Gigantów Siatkówki możemy powitać Espadon Szczecin. Głęboko wierzę, że w kolejnych latach będziemy mogli grać nie tylko w Szczecinie, ale także w innych miastach, propagując pewne idee i promując siatkówkę. Nasza inicjatywa związana jest z pomocą chorym dzieciom. W tym roku pomagamy także chłopcu ze Szczecina – dodał jeden z organizatorów.

W trakcie weekendu bogatego w siatkarskie wydarzenia dojdzie do jeszcze jednej ciekawej inicjatywy, a mianowicie do rozegrania tie-breaka, w którym w głównej roli będzie wielokrotny były reprezentant Polski, Marcin Nowak. – Pragniemy zorganizować mu małą niespodziankę. Zagrają z nim przyjaciele, którzy grali z nim na parkiecie, a po drugiej stronie siatki będą prezesi, w tym ja, Konrad Piechocki czy Jakub Markiewicz i nasi przyjaciele – zakończył Rozdolski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved