Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Możdżonek: Ta decyzja na pewno nie została podjęta pochopnie

Marcin Możdżonek: Ta decyzja na pewno nie została podjęta pochopnie

fot. Karolina Koster

Nieudany sezon reprezentacyjny spowodował, że trener Ferdinando de Giorgi już po dziewięciu miesiącach pracy pożegnał się posadą selekcjonera. – Ta decyzja na pewno nie została podjęta pochopnie. Nie kierowano się emocjami, a rzetelną analizą pracy, wyników, które mogliśmy obserwować, jakością gry zespołu – powiedział Marcin Możdżonek. Środkowy Asseco Resovii zadeklarował także, że cały czas jest do dyspozycji trenera kadry.

Marcin Możdżonek wierzy, że dla reprezentacji mężczyzn po katastrofalnym sezonie jeszcze zaświeci słońce. – Być może kadra jest na ostrym zakręcie, ale moim zdaniem jeżeli wyjdziemy z tego zakrętu bez szwanku, to znajdziemy się na jasnej, długiej prostej – mówi środkowy Asseco Resovii Rzeszów. Wyniki, a raczej ich brak spowodowały, że już po dziewięciu miesiącach od wyboru z posadą selekcjonera pożegnał się Ferdinando de Giorgi. – Ta decyzja na pewno nie została podjęta pochopnie. Nie kierowano się emocjami, a rzetelną analizą pracy, wyników, które mogliśmy obserwować, jakością gry zespołu. Mogę jedynie zaapelować o zaufanie do PZPS-u, on miał dostęp do wszystkich informacji i z całą pewnością jego decyzja była wyważona – podkreślił Marcin Możdżonek.Doświadczony środkowy apeluje przede wszystkim o spokój. – Teraz trzeba ochłonąć, bardzo dobrze przemyśleć co dalej – mówi. Marcin Możdżonek pokusił się także o refleksję na temat tego, czy nowym selekcjonerem powinien być Polak czy obcokrajowiec. – Myślę, że powinniśmy wziąć trenera na miarę możliwości naszej reprezentacji, najlepszego, jakiego możemy. Czy będzie to Polak, czy obcokrajowiec – jest sprawą drugorzędną. To musi być szkoleniowiec z najwyższej półki, który będzie miał klarowną wizję prowadzenia zespołu – zaznaczył.

W środowisku siatkarskim głośno mówi się o potrzebie radykalnego odmłodzenia zespołu między innymi zawodnikami ze złotego rocznika 1997. Podczas mistrzostw Europy czy Ligi Światowej widać było, że ci bardziej doświadczeni zawodnicy nie brali na siebie ciężaru gry. W zespole wydaje się często brakowało także takiej pozytywnej chemii na boisku, agresji w grze, widać było, że były już selekcjoner nie do końca potrafił znaleźć wspólny język z zespołem, mało szans dostawali Aleksander Śliwka czy Artur Szalpuk, brakowało także reakcji w postaci zmiany na pozycji rozgrywającego, kiedy to rywale bez problemu czytali grę Fabiana Drzyzgi. Marcin Możdżonek stwierdził jednak, że sama młodzież w kadrze to nie do końca jest dobry pomysł. – Nie tędy droga. Każdy zespół oczywiście trzeba sukcesywnie odmładzać, ale musi być to robione z rozsądkiem. Młodsi zawodnicy muszą też mieć obok siebie doświadczonych, żeby mieć od kogo się uczyć, żeby mieć w kimś oparcie. Nowy trener z całą pewnością będzie miał tego świadomość, bo jakby nie patrzeć w naszym kraju mamy bardzo utalentowaną młodzież, która depcze po piętach starszym kolegom – stwierdził środkowy, który zadeklarował także, że jest do dyspozycji nowego selekcjonera.

Kolejnym selekcjonerem reprezentacji Polski będzie:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved