Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Możdżonek: Nie jesteśmy dziewczynkami, nie lamentujemy

Marcin Możdżonek: Nie jesteśmy dziewczynkami, nie lamentujemy

fot. Joanna Skólimowska

Biało-czerwoni mają za sobą długi i wyczerpujący sezon reprezentacyjny. Czasu na odpoczynek nie mają jednak zbyt wiele, bowiem lada moment startują rozgrywki klubowe, a już w styczniu czeka ich arcyważna batalia o bilety do igrzysk w Rio de Janeiro. – Dobrze by było, gdybyśmy mogli dłużej potrenować, ale nie ma na to czasu. Terminarz ligowy jest bardzo napięty i musimy grać w klubach. Jedyne co nam zostaje, to dobrze trenować i grać tak, by jak najlepiej przygotować się do turnieju w Berlinie – powiedział w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” o krótkim czasie, jaki Polacy będą mieli na przygotowania do turnieju, Marcin Możdżonek.

Wszystko wskazuje na to, że w Berlinie Polacy zagrają w słabszej grupie z Niemcami, Serbami i Belgami. – To dobra grupa, nie mamy prawa narzekać – ocenił potencjalnych przeciwników środkowy. –  Z drugiej strony, w Warnie też mieliśmy łatwą grupę i wszyscy wiemy, jak to się skończyło. W Berlinie chcemy wygrać turniej i bezpośrednio awansować na igrzyska. Plan minimum to miejsce na podium i awans do turnieju interkontynentalnego – dodał.

Droga do Rio de Janeiro w najgorszym wypadku może więc zakończyć się dla mistrzów świata i trzeciego zespołu minionego Pucharu Świata dopiero w maju podczas turnieju interkontynentalnego w Japonii. – Moglibyśmy długo na ten temat rozmawiać, ale nie mamy na to żadnego wpływu. Musimy zaakceptować rzeczywistość i zrobić wszystko, żeby zagrać w igrzyskach. Pozostaje mieć nadzieję, że nowe władze CEV coś z tym problemem zrobią – wyraził nadzieję Możdżonek, podkreślając absurdalne zasady kwalifikacji europejskich zespołów do igrzysk, w których nawet mistrzostwo Europy nie daje olimpijskiej przepustki.Polacy w niedawnym czempionacie kontynentu odpadli już w ćwierćfinale, a to spowodowało, że przerwa między kadrą a początkiem rozgrywek ligowych wydłużyła się dla reprezentantów o kilka dni. – Przy tak napiętym terminarzu nawet kilka dni odpoczynku dużo dają. Mogliśmy zresetować głowy, odpocząć w gronie rodzinnym. Od dzisiaj razem z Grześkiem Łomaczem zaczynamy treningi z Cuprum Lubin, ale nie narzekamy. Nie jesteśmy dziewczynkami i nie lamentujemy – zakończył Marcin Możdżonek.

*cała rozmowa Kamila Drąga w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved