Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Mierzejewski drugim trenerem AZS-u Olsztyn

Marcin Mierzejewski drugim trenerem AZS-u Olsztyn

fot. Karina Zoń

Trener Roberto Santilli dokonał wyboru osób, które będą tworzyły sztab szkoleniowo-medyczny na nadchodzący sezonu. Funkcję II trenera w Indykpolu AZS Olsztyn będzie w tym sezonie pełnił olsztynianin – Marcin Mierzejewski. Trenerem przygotowania fizycznego w olsztyńskim zespole nadal będzie Paweł Ciesiun, a lekarzem – Wojciech Remiszewski.

Urodzony 4 stycznia 1982 roku wychowanek olsztyńskiego AZS-u, Marcin Mierzejewski, do 2002 roku grał w stolicy Warmii i Mazur. Libero przez kolejne dwa sezony występował w Gwardii Szczytno, aby w 2004 roku powrócić do Olsztyna. W kolejnych latach kibice oglądali go w: Gwardii Wrocław (2005-2006) oraz ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (2006-2010). Siedem lat temu ponownie powrócił do Olsztyna, aby bronić barw Indykpolu AZS Olsztyn (2010-2012), a potem był zawodnikiem MKS-u Banimexu Będzin (2013-2015) oraz Victorii Wałbrzych (2015-2016).Po zakończeniu kariery zawodniczej Mierzejewski objął funkcję II trenera Cuprum Lubin (2016-2017). W nadchodzącym sezonie Marcin Mierzejewski będzie asystentem Roberto Santillego w Indykpolu AZS Olsztyn!

Czuję się bardzo dobrze, gdyż wracam do domu – mówi Marcin Mierzejewski.Tutaj się urodziłem i tutaj stawiałem swoje pierwsze kroki w siatkówce. Cieszę się, że otrzymałem możliwość powrotu do Olsztyna i pracy w Indykpolu AZS Olsztyn. Miałem już możliwość pracy z Roberto Santillim, kiedy grałem w MKS-ie Będzin, a on był moim trenerem. Jest to wysokiej klasy fachowiec, który wkłada wiele serca w swoją pracę. Jestem przekonany, że znajdziemy porozumienie i nasza współpraca będzie przebiegała bardzo dobrze – dodaje.

Nową postacią w sztabie szkoleniowo-medycznym Indykpolu AZS Olsztyn jest za to statystyk – Mateusz Nykiel. Urodzony 8 kwietnia 1997 w Zabrzu, dwa lata temu dołączył do sztabu szkoleniowego Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, gdzie pracował przez 2 sezony (2015-2017). Mateusz pracował na meczach Młodej Ligi, drugiej ligi, a także rozgrywek juniorskich. Mimo tak młodego wieku w kwietniu br. wraz z juniorami Jastrzębskiego Węgla zdobył tytuł mistrza Polski. Jednocześnie przez oba sezony nabierał doświadczenia (jako asystent) u boku scouta plusligowej drużyny Jastrzębskiego Węgla – Bogdana Szczebaka. W sezonie 2017/2018 Mateusz Nykiel będzie statystykiem Indykpolu AZS Olsztyn.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do Indykpolu AZS Olsztyn – mówi Mateusz Nykiel. – To klub z wielkimi tradycjami, jeden z najbardziej utytułowanych w Polsce. AZS ma silną drużynę, która może walczyć w PlusLidze o najwyższe cele, o czym przekonaliśmy się w poprzednim sezonie. Bardzo się cieszę, że będę miał okazję współpracować z tak świetnym szkoleniowcem jak Roberto Santilli. Mimo niewielkiego doświadczenia trener mi zaufał, więc mam nadzieję, że go nie zawiodę, a przy okazji wiele się od niego nauczę. Liczę na to, że nasza współpraca będzie owocna i przełoży się na dobry wynik końcowy naszej drużyny. Sama możliwość pracy w PlusLidze to dla mnie olbrzymia szansa na udoskonalenie swoich umiejętności i nabranie doświadczenia.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved