Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Kryś: Gra zespołowa naszą najmocniejszą stroną

Marcin Kryś: Gra zespołowa naszą najmocniejszą stroną

fot. Maja Kozłowska

Już w najbliższy czwartek siatkarze Cuprum Lubin rozegrają ostatni wyjazdowy mecz rundy zasadniczej PlusLigi. Ich przeciwnikiem będzie Łuczniczka Bydgoszcz, która zajmuje obecnie 10. miejsce w ligowej tabeli, tracąc jedenaście oczek do plasujących się na 6. pozycji lubinian. Pierwsze spotkanie pomiędzy obiema ekipami pewnie 3:0 rozstrzygnęli na swoją korzyść „Miedziowi”.

Drużyna prowadzona przez trenera Gheorghe Cretu odbyła w środę trening w hali, w której w czwartek przyjdzie im walczyć o cenne punkty z podopiecznymi Piotra Makowskiego. – Przyjechaliśmy do Bydgoszczy po zwycięstwo. Łuczniczka na pewno postawi nam twarde warunki, ale jesteśmy na to przygotowani – powiedział przed spotkaniem libero Cuprum, Marcin Kryś. – Chcemy zaprezentować się z bardzo dobrej strony i wrócić do Lubina w dobrych nastrojach – zadeklarował siatkarz.

Drużyna Łuczniczki jest w tym sezonie trapiona kontuzjami. Obecnie do gry wrócił jej główny „bombardier” Jakub Jarosz. W ostatnim meczu nie wystąpili jednak Bartosz Krzysiek oraz Jan Nowakowski. – Nie zaprzątamy sobie głowy tym, kto będzie po drugiej stronie siatki – stwierdził Marcin Kryś. – Łuczniczka Bydgoszcz posiada silny i wyrównany skład i dlatego jesteśmy gotowi na różne warianty – przyznał libero.Cuprum na przestrzeni sezonu udowodniło, że jest groźnym i nieprzewidywalnym rywalem. W ostatnich kolejkach lubinianie rozstrzygali na swoją korzyść pojedynki z trudnymi rywalami, zwyciężając chociażby 3:0 z Lotosem Treflem Gdańsk czy 3:1 z Jastrzębskim Węglem. Pierwszy mecz z zespołem z województwa kujawsko-pomorskiego rozegrany w lubińskiej hali Regionalnego Centrum Sportowego padł łupem siatkarzy Cuprum, którzy zwyciężyli 3:0. Czy tym razem będzie podobnie? – Tak jak wcześniej powiedziałem, atutem drużyny z Bydgoszczy jest wyrównany i silny zespół. Dodatkowo gra we własnej hali – powiedział Marcin Kryś. – My będziemy chcieli przeciwstawić się przede wszystkim walką o każdą piłkę i grą zespołową, ponieważ to jest naszą najmocniejszą stroną. Każdy z naszej czternastki potrafi wnieść coś pożytecznego do gry zespołu – zakończył z optymizmem siatkarz.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved