Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Marcin Komenda: Zapominamy wtedy o wszystkich problemach

Marcin Komenda: Zapominamy wtedy o wszystkich problemach

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Dla mnie każde Święta są szczególne i wyjątkowe – mówi rozgrywający GKS-u Katowice Marcin Komenda, który Boże Narodzenie spędzi w domu rodzinnym w Krakowie. – Kibicom życzę dużo radości, zdrowia, ale przede wszystkim domowej i rodzinnej atmosfery, która pozytywnie nastroi wszystkich na ten nowy rok – dodaje.

Jak w tym roku zamierzasz spędzić Święta? Marcin Komenda:Jak co roku Święta spędzę w domu rodzinnym w Krakowie. Zamierzam jak najwięcej czasu poświęcić bliskim, gdyż przez większą część roku nie mam takiej możliwości. Na pewno dużo czasu przeznaczę na odpoczynek, szczególnie mentalny, Święta są przecież do tego idealnym czasem.

Jak Boże Narodzenie wygląda w twoim rodzinnym domu? Kto ubiera choinkę, przygotowuje świąteczne potrawy?

Boże Narodzenie spędzamy w rodzinnym gronie, rozmawiając i wspominając różne ciekawe momenty z poprzedniego roku. Jest to świetny czas. Za przygotowanie potraw odpowiedzialna jest płeć żeńska naszej rodziny, bo nie ma co ukrywać, że zna się ona na tym jak mało kto. Natomiast mężczyźni pomagają w innych czynnościach, w których ryzyko pomyłki jest dużo mniejsze. Myślę, że podział jest sprawiedliwy i bardzo rozsądny.

Co najbardziej lubisz w Bożym Narodzeniu, co sprawia, że to wyjątkowy, magiczny czas?

– Przede wszystkim cenię w czasie Świąt to, że wszyscy jesteśmy blisko siebie. Spotykamy się, jest bardzo ciepła i miła atmosfera. Zapominamy wtedy o wszystkich problemach i cieszymy się chwilą. Myślę też, że jestem dużym szczęściarzem, bo mam naprawdę świetną rodzinę, w której wszyscy chcą dla drugiej osoby jak najlepiej. Jestem przekonany, że wszystkie życzenia składane w czasie Świąt wychodzą prosto z serca.

Która z wigilijnych potraw jest twoją najmniej, a która najbardziej ulubioną?

– Szczerze mówiąc, lubię wszystkie potrawy, nie mam najbardziej ani najmniej ulubionej. U nas w rodzinie panuje też tradycja, że każdy uczestnik Wigilii musi spróbować każdej potrawy. Dla niektórych jest to trudne do wykonania, ale zawsze koniec końców jest to spełnione.

Czy któreś Święta zapamiętałeś jakoś szczególnie? Dlaczego?

– Dla mnie każde Święta z osobna są szczególne i mają w sobie coś wyjątkowego. Patrząc z perspektywy czasu, nie pamiętam, żeby Święta nie przebiegały w miłej i rodzinnej atmosferze.

Kończący się rok to czas na przemyślenia. Jaki był dla ciebie 2017 rok?

– Wydaje mi się, że ten rok był dla mnie udany, choć było też sporo sytuacji, z których nie jestem zadowolony. Patrząc na sferę sportową, ten rok dał mi dużo momentów, z których mogę wyciągnąć odpowiednie wnioski, które w przyszłości zaprocentują. Pod względem mentalnym też dostałem dużo porad, które staram się realizować. Prywatnie, tak jak wspomniałem wcześniej, jestem bardzo szczęśliwy, gdyż mam rewelacyjną rodzinę, a także wspaniałą dziewczynę.

Czego życzysz kibicom w tym wyjątkowym czasie?

– Kibicom życzę dużo radości, zdrowia, ale przede wszystkim domowej i rodzinnej atmosfery, która pozytywnie nastroi wszystkich na ten Nowy Rok.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved