Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Komenda: Udało nam się pokazać dobrą siatkówkę

Marcin Komenda: Udało nam się pokazać dobrą siatkówkę

fot. Klaudia Piwowarczyk

PGE Skra Bełchatów nie ugrała nawet seta w wyjazdowym spotkaniu w Katowicach. GKS rozegrał bardzo dobry mecz, wygrywając kolejne partie do 23, 17 i 19. – Myślę, że do perfekcji nam jeszcze daleko, bo gdybyśmy grali perfekcyjnie, to byłoby 25:0 w każdym secie, ale na pewno bardzo fajny, jeden z lepszych meczów w naszym wykonaniu – powiedział Bartosz Mariański, libero katowickiego zespołu.

GKS Katowice zdominował środowe spotkanie we własnej hali. Podopieczni Piotra Gruszki nie dali szans PGE Skrze Bełchatów. – Myślę, że do perfekcji nam jeszcze daleko, bo gdybyśmy grali perfekcyjnie, to byłoby 25:0 w każdym secie, ale na pewno bardzo fajny, jeden z lepszych meczów w naszym wykonaniu. Fajnie, że udało nam się przytrzymać w przyjęciu ciężkie piłki, ale zagraliśmy również bardzo dobry mecz, chyba najlepszy, odkąd jestem tutaj, w zagrywce. Narzuciliśmy bardzo dużą presję zespołowi z Bełchatowa i wychodzimy z trzema punktami i bardzo się z tego cieszymy – powiedział Bartosz Mariański. – Muszą funkcjonować wszystkie elementy, jeżeli gra się z tego typu zespołami. Trzeba z nimi grać bardzo dobrą siatkówkę, niemalże perfekcyjnie i wtedy można walczyć w końcówkach – dodał libero GKS-u.Rozgrywający zespołu z Katowic stwierdził, że jego drużyna od początku do końca bardzo dobrze zagrała w każdym elemencie, co pozwoliło jej nie stracić nawet seta z mistrzami Polski. – Myślę, że to wielka sprawa dla całego środowiska siatkarskiego w Katowicach, bo przyszło dużo kibiców. Wiem, że pewnie też ze względu na Skrę, ale myślę, że to też może tylko pokazać, że naprawdę w naszej grupie, klubie jest duży potencjał. Takie mecze, jak przyjdzie więcej kibiców i zagramy dobrze, mogą przyciągnąć tych fanów na kolejne spotkania. Bardzo się cieszę, że udało nam się pokazać dobrą siatkówkę. Od początku do końca graliśmy fajnie, stabilnie, dobrze w zagrywce, bloku, ataku. Tak naprawdę w każdym elemencie graliśmy fajnie, to cieszy. Megasatysfakcja, megasprawa. Mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniemy – przyznał Marcin Komenda.

Siatkarze są w trakcie intensywnego tygodnia. GKS w poniedziałek po tie-breaku pokonał MKS Będzin, w środę za trzy punkty triumfował nad Skrą a już w sobotę w Kędzierzynie-Koźlu zagra z ZAKSĄ. – Mam nadzieję, że przede wszystkim zagramy dobrze, bo wiadomo jakim zespołem jest ZAKSA. Czasami z takim zespołem nawet jak zagra się dobrze, to może być różnie, ale ja wierzę, że zagramy dobrze i uda nam się powalczyć o zwycięstwo. Myślę, że w tych dwóch spotkaniach pokazaliśmy, że mamy naprawdę fajną ekipę, jesteśmy fajnie zgrani na boisku i poza nim. To naprawdę cieszy i jestem przekonany, że zagramy dobrze w Kędzierzynie. Ja świetnie się czuję, jak gramy często mecze, bo po to trenujemy. Im więcej meczów, tym myślę, że będziemy jeszcze pozytywniej nastawieni i to może tylko przynieść korzyści – powiedział rozgrywający GKS-u.

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved