Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Komenda: Przed turniejem nikt na nas nie stawiał

Marcin Komenda: Przed turniejem nikt na nas nie stawiał

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Chcieliśmy po prostu się bawić siatkówką, chcieliśmy przeżyć razem fajne chwile i to był nasz cel. Wiedzieliśmy, że jeśli będziemy się wspierać, będziemy razem, to możemy osiągnąć naprawdę dużo. Tak było, bo gdyby nie to, że byliśmy jedną wielką rodziną, jedną wielką drużyną, to może tego rezultatu by nie było – powiedział Strefie Siatkówki rozgrywający polskiej kadry, która w Final Six Ligi Narodów sięgnęła po brązowy medal, Marcin Komenda.

Brązowy medal to największa niespodzianka jaką pan sprawił w swoim życiu?Marcin Komenda:To są ciężkie pytania, ale na pewno to jest coś niezwykłego. Myślę, że przed turniejem nikt na nas nie stawiał, nikt nie przypuszczał, że awansujemy do najlepszej czwórki Final Six. My pokazaliśmy, że zawziętością, walecznością, sercem i oddaniem można osiągnąć wiele i myślę, że to był klucz do tego wszystkiego. To coś wspaniałego i myślę, że nie tylko ja, a wszyscy, utarliśmy niedowiarkom nosa.

Awans wywalczony prawie w ostatniej chwili, skład teoretycznie nie najmocniejszy, nikt nie nakładał na was presji…

– My chcieliśmy po prostu się bawić siatkówką, chcieliśmy przeżyć razem fajne chwile i to był nasz cel. Wiedzieliśmy, że jeśli będziemy się wspierać, będziemy razem, to możemy osiągnąć naprawdę dużo. Tak było, bo gdyby nie to, że byliśmy jedną wielką rodziną, jedną wielką drużyną, to może tego rezultatu by nie było. My niezależnie od tego czy wygrywaliśmy, czy przegrywaliśmy, cały czas się wspieraliśmy, uśmiechaliśmy. Nie było dla nas momentu, z którego nie można było się podnieść. Podobnie jak nie było momentu, w którym byliśmy pewni wygranej. Myślę, że jedność i atmosfera była bardzo ważne dla nas w tym turnieju.

Ten turniej miał między innymi służyć temu, żeby ci młodsi kadrowicze się ogrywali. „Przy okazji” przywieźliście medal, ale Final Six dało panu doświadczenie?

– Ja czuję, że to dało mi bardzo dużo doświadczenia. Turniej, w którym można powiedzieć gra sześć najlepszych reprezentacji na świecie, gdzie większość chce wygrać ten turniej, bo nie było tak, żeby ktoś walkę w Final Six odpuścił, to jest coś, co daje mi dużo. Mam nadzieję, że to będzie procentowało w przyszłości i liczę na to, że cały czas będę się rozwijał. Naprawdę jestem wdzięczny trenerowi, że dał nam tę szansę. Myślę, że niejeden szkoleniowiec mógłby się wystraszyć i po prostu postawić na najstarszych. Pomimo tego, że zaraz jest turniej kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich, to trener Heynen postawił na nas młodych i pokazał, że warto, bo też mamy potencjał.

Macie potencjał, ale akurat pan do Zakopanego nie jedzie. Po turnieju kwalifikacyjnym jest jednak jeszcze sporo grania, chociażby mistrzostwa Europy czy Puchar Świata. Jakie dalsze plany na sezon reprezentacyjny?

– Może powiem dyplomatycznie – mam być cały czas pod treningiem. Jak to będzie dalej, to zobaczymy. Myślę, że trener ma swój plan, na turniej kwalifikacyjny, na mistrzostwa Europy i na Puchar Świata i dobrze wie, co robi. Myślę, że większość zawodników musi być pod treningiem, bo mogą być rotacje, może się wszystko wydarzyć. Sport jest nieprzewidywalny, musimy trenować i jestem przekonany, że jeszcze swoją szansę dostaniemy.

Czuje się pan gotowy, żeby powoli, ale odważnie zacząć pukać do tej wąskiej czternastki?

– Ja bym nie chciał odpowiadać czy czuję się gotowy. Ja cieszę się z każdej chwili z tą reprezentacją i cieszę się, że mogłem uczestniczyć w Final Six, będę się cieszyć, jeżeli będę miał w tym sezonie jeszcze swoją okazję. To jest dla mnie coś niesamowitego i ja czerpię z tego bardzo dużo, bo to naprawdę jest kawał doświadczenia. Mamy najlepszych zawodników na świecie, dwa razy z rzędu zdobyliśmy mistrzostwo świata i należy to szanować i doceniać każdą chwilę z tą reprezentacją, bo treningi stoją na najwyższym poziomie i chociażby z nich można wyciągnąć naprawdę bardzo dużo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved