Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Komenda: Pokazaliśmy, że mamy bardzo szeroką kadrę

Marcin Komenda: Pokazaliśmy, że mamy bardzo szeroką kadrę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski na zakończenie turnieju w Lipsku pokonała Portugalię 3:0. generalnie kontrolowaliśmy przebieg spotkania, raczej nic nam nie groziło. Myślę, że to dobry znak, bo takie mecze też trzeba umieć grać, dobić tego rywala skomentował Marcin Komenda, rozgrywający drużyny, którą prowadzi Vital Heynen.

Biało-czerwoni w ostatnim spotkaniu fazy grupowej wygrała ze znacznie niżej notowaną Portugalią, nie tracąc przy tym seta. – Wydaje mi się, że mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Co prawda w drugim secie na chwilę straciliśmy tę kontrolę, ale generalnie kontrolowaliśmy przebieg spotkania, raczej nic nam nie groziło. Myślę, że to dobry znak, bo takie mecze też trzeba umieć grać, dobić tego rywala – skomentował Marcin Komenda.Przed turniejem w Lipsku Polacy nie byli pewni awansu do Final Six, bowiem wiele zależało od postawy Kanadyjczyków i Włochów w turnieju w Brazylii. Oba zespoły odniosły porażki, co sprawiło, że bez względu na wynik pojedynku biało-czerwonych z Portugalczykami, to podopieczni trenera Heynena wystąpią w turnieju finałowym. – Wczoraj wieczorem rozmawialiśmy o tym i stwierdziliśmy, że może lepiej będzie się wyspać, bo gdyby coś tam się przydarzyło, to lepiej być wyspanym na dzisiejszy pojedynek. Rano wstaliśmy i spokojnie sprawdziliśmy wynik. Było 3:0 dla Brazylii, także wiedzieliśmy, że mamy pewny awans. Myślę, że dobrze zrobiliśmy Może coś symbolicznie uda się dziś poświętować – przyznał rozgrywający. Nie znamy jeszcze składu Polaków na turniej finałowy. Również zawodnicy nie znają planu na najbliższy czas. – Nie znam jeszcze planu. Mam nadzieję, że dobrze przygotujemy się do tego turnieju i zagramy tam na miarę oczekiwań. Myślę, że jesteśmy w stanie to zrobić. Będziemy się przygotowywać a potem zobaczymy, co czas pokaże –wyjaśnił.

Trener Heynen podczas fazy grupowej dał szansę szerokiej grupie zawodników. Pozytywne recenzje dotyczące swojej gry zbierał między innymi Marcin Komenda. – Jestem młodym zawodnikiem, więc dla mnie każdy mecz jest szczególnym wydarzeniem. Nie wyróżniłbym jakoś specjalnie jednego. Myślę, że wszystkie wygrane mecze były szczególne. Pokazaliśmy w nich, że mamy też młodych zawodników, którzy potrafią grać, dlatego nie wyróżniam żadnego spotkania. Każdy mecz jest czymś wielkim, bo gramy dla narodu, dla orzełka i jest to wspaniałe – przyznał siatkarz reprezentacji Polski.

Biało-czerwoni w piętnastu spotkaniach odnieśli jedenaście zwycięstw, zdobywając trzydzieści punktów. Obecnie Polacy są na 4. miejscu w tabeli, jednak ich ostateczne miejsce będzie zależeć od wyniku w starciu Kanada – Francja. – Jedenaście zwycięstw przy takich rotacjach to jest na pewno świetny wynik, dlatego wydaje mi się, że tylko pozytywnie można na to patrzeć. Pokazaliśmy, że mamy bardzo szeroką kadrę, myślę, że wielu trenerów nam może tego zazdrościć. Tylko pozytywne wrażenia. Mam nadzieję, że na Final Six to potwierdzimy i też sprawimy jakieś niespodzianki – podsumował Marcin Komenda.

źródło: opr. własne, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved