Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Komenda: Dwa pierwsze sety były do wygrania

Marcin Komenda: Dwa pierwsze sety były do wygrania

Reprezentacja Polski w piątek przegrała w pierwszym meczu turnieju Ligi Narodów, jaki jest rozgrywany w chińskim Ninngbo. Lepsi okazali się Francuzi. Vital Heynen jednak tak, jak przed rokiem eksperymentuje ze składem i w meczu z Trójkolorowymi szansę dostała grupa młodych zawodników. Jednym z nich był rozgrywający Marcin Komenda.

Młodzi biało-czerwoni wsparci doświadczonym Dawidem Konarskim nie sprzedali tanio skóry Francuzom. W dwóch pierwszych setach ulegli dopiero na przewagi.  – Myślę, że te dwa pierwsze sety były do wygrania. W końcówce zabrakło zdecydowania, chłodnej głowy, która pozwoliła nam wygrać kluczowe akcje. Dobrze, że wygraliśmy trzeciego seta, ale dwa pierwsze są na pewno do mocnej analizy dla każdego z nas, bo zrobiliśmy w nich sporo głupich rzeczy.  W czwartym secie Francuzi odskoczyli i potem grało się nam już ciężko, ale próbowaliśmy do samego końca robić co w naszej mocy – ocenił Marcin Komenda. 23-letni rozgrywający był podstawowym zawodnikiem drużyny w tym spotkaniu, szansę dostali jeszcze Tomasz Fornal, Norbert Huber, Michał Szalacha, Jakub Popiwczak czy debiutujący w piątek w kadrze Piotr Łukasik.

Rozgrywający reprezentacji Polski oczywiście był rozczarowany wynikiem, ale z optymizmem patrzył w przyszłość. – Wynik 1:3 nie jest na pewno tym, co chcieliśmy, ale skład był dość mocno eksperymentalny. Szansę dostało dużo młodych zawodników. Trzeba się cieszyć z tego, co mamy i miejmy nadzieję, że to zaprocentuje w przyszłości. Nie wyglądało to przez większość meczu źle, były jednak przestoje, które zaważyły na porażce – podkreślił Marcin Komenda.

W sobotę biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Bułgarii.  Znając selekcjonera, drużyna przystąpi do tego spotkania w zupełnie innym zestawieniu. – Myślę, że każdy dostanie szansę, będzie dużo zmian jak to w Lidze Narodów. Niezależnie kto gra, każdy chce wygrać dla naszej ojczyzny, pokazać się jak najlepiej. Nieważne, jaki skład wyjdzie, będziemy walczyli o każdy punkt – zgodził się Marcin Komenda.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl