Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Komenda: Najważniejsze są trzy punkty

Marcin Komenda: Najważniejsze są trzy punkty

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Po sezonie nikt nie będzie pamiętał, czy w Radomiu wygraliśmy 3:0 czy 3:1, ale że zgarnęliśmy komplet punktów. Teraz z jeszcze większą werwą przystąpimy do meczu z Łuczniczką Bydgoszcz w Spodku – powiedział MVP meczu z Cerrad Czarnymi Radom, rozgrywający Marcin Komenda.

Należało się spodziewać ciężkiego meczu w Radomiu, ale pierwsze dwa sety nie zapowiadały jakichkolwiek problemów. Jak ocenisz to spotkanie?

Marcin Komenda: To był dziwny mecz. Pierwsze dwa sety przebiegały zdecydowanie pod nasze dyktando, bo byliśmy lepsi w każdym elemencie gry. Łatwe zwycięstwa mogły nas nieco uśpić, bo po 10-minutowej przerwie gdzieś zatraciliśmy koncentrację. Trzeci set nie był udany w naszym wykonaniu, bo zdarzyło się trochę błędów. Może to i dobrze, bo mamy idealny materiał do analizy, wyciągniemy wnioski i w kolejnych meczach już nie będziemy ich popełniać. Na szczęście w czwartym secie wróciliśmy do gry, choć w końcówce niepotrzebnie zrobiła się nerwówka. Najważniejsze, że wywozimy z Radomia komplet punktów.W trzecim secie zabrakło tylko koncentracji czy czegoś jeszcze?

Przede wszystkim zabrakło zagrywki, która była w pierwszych dwóch partiach. Jesteśmy zespołem, który ryzykuje w polu serwisowym i pewnie będą zdarzać się momenty, gdy nie zawsze będzie wychodziło, ale to normalne. Przespaliśmy trzecią partię, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Po sezonie nikt nie będzie pamiętał, czy w Radomiu wygraliśmy 3:0 czy 3:1, ale że zgarnęliśmy trzy „oczka”.

Zgranie zespołu wygląda coraz lepiej, chociaż niektórzy dość późno dołączyli do drużyny.

– Zdarzają się jeszcze nieporozumienia i pewnie tak będzie w kolejnych meczach, ale jestem przekonany, że z każdym treningiem będzie ich coraz mniej. Kibiców mogę uspokoić – będzie coraz lepiej.

Po takim zwycięstwie chyba z jeszcze większą werwą przystąpicie do meczu z Łuczniczką w Spodku, który już w środę?

– Takie zwycięstwa jak w Radomiu bardzo nakręcają atmosferę. Oczywiście to był pierwszy mecz i nie można popadać w hurraoptymizm. Na spokojnie przepracujemy trzy dni i w pełni zmobilizowani wejdziemy na mecz do Spodka. Już teraz serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na to spotkanie.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved