Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Komenda: Myślę, że Liga Narodów się odbędzie

Marcin Komenda: Myślę, że Liga Narodów się odbędzie

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– My też musimy być elastyczni w obecnej sytuacji, bo każdy na tym traci. Myślę, że tylko kompromis może pomóc w tym, żeby i kluby i zawodnicy nie wyszli na tym źle. Każdy musiał podejść ze zrozumieniem do sytuacji, bo na pewno nie jest łatwo – skomentował obecną sytuację rozgrywający Marcin Komenda.

Za Asseco Resovią Rzeszów kolejny nieudany sezon. W rozgrywkach 2019/2020 rzeszowianie wygrali zaledwie 7 z rozegranych przez siebie 24 spotkań i zgromadzili przy tym 23 punkty. To dało im przedostatnią lokatę. – Żałujemy, że nie mogliśmy grać dalej, mimo że ten sezon był bardzo słaby w naszym wykonaniu. Chcieliśmy godnie zakończyć i pożegnać się w możliwie najlepszym stylu. Zwycięstwo w Zawierciu pomogło nam „złapać” trochę pewności siebie. Wiadomo, jaka jest sytuacja. Zdrowie jest najważniejsze. Logiczne posunięcie ze strony władz i myślę, że to było jedyne rozsądne wyjście – mówił w rozmowie z Interią Marcin Komenda.Powoli rozpoczyna się karuzela transferowa. Rozgrywający zapowiedział, że mimo słabego poprzedniego sezonu chce pozostać w Rzeszowie. – Rozmawiałem wstępnie z prezesem i z obu stron jest chęć dalszej współpracy. Ja chciałbym pomóc klubowi w przyszłym sezonie, jak tylko mogę, żebyśmy zajęli zdecydowanie lepsze miejsce niż w tym roku. Co do innych kontraktów, to pewne ruchy zostały już poczynione. My też musimy być elastyczni w obecnej sytuacji, bo każdy na tym traci. Myślę, że tylko kompromis może pomóc w tym, żeby i kluby i zawodnicy nie wyszli na tym źle. Każdy musiał podejść ze zrozumieniem do sytuacji, bo na pewno nie jest łatwo – wyjaśnił.

Chociaż sytuacja w polskiej lidze jest już jasna, wciąż jedno pozostaje w zawieszeniu – sezon reprezentacyjny. Nieoficjalnie mówi się o zmianie formuły Ligi Narodów, zmniejszeniu liczby drużyn i podróży a nawet odwołaniu tegorocznych rozgrywek. – Trener i my zawodnicy chcielibyśmy się przygotować, a póki co, nie wiemy, jak to będzie wyglądało. Myślę, że jak sytuacja się uspokoi, koronawirus nie będzie się rozprzestrzeniał w takim tempie, to myślę, że Liga Narodów się odbędzie. Jednak obecnie ciężko wyrokować, bo wszystko może się zdarzyć. Ważniejsze od sportu jest zdrowie – podkreślił Komenda.

źródło: sport.interia.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved