Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Komenda: Każdy mecz jest dla nas o życie

Marcin Komenda: Każdy mecz jest dla nas o życie

– Na pewno nie było to łatwe spotkanie. Po pierwszym secie wydawało się, że powinno pójść nam gładko, ale potem olsztynianie zaczęli grać lepiej. Od drugiej partii było to naprawdę wyrównane widowisko. Cieszymy się z trzech punktów, bo są one bardzo ważne w kontekście naszej aktualnej pozycji w tabeli – powiedział po wygranej z Indykpolem AZS-em Marcin Komenda, rozgrywający Asseco Resovii Rzeszów.

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów szybko podnieśli się po porażce z beniaminkiem z Suwałk. Już kilka dni później zrehabilitowali się za wcześniejsze niepowodzenie, odnosząc zwycięstwo w Olsztynie. Miejscowy Indykpol AZS zdołał urwać im tylko seta. – Na pewno nie było to łatwe spotkanie. Po pierwszym secie wydawało się, że powinno pójść nam gładko, ale potem olsztynianie zaczęli grać lepiej. Od drugiej partii było to naprawdę wyrównane widowisko. Cieszymy się z trzech punktów, bo są one bardzo ważne w kontekście naszej aktualnej pozycji w tabeli – powiedział Marcin Komenda, który liczy na to, że podopieczni Piotra Gruszki pójdą za ciosem i będą odnosili kolejne zwycięstwa. – Mam nadzieję, że utrzymamy dobrą grę w kolejnych spotkaniach, bo na pewno mamy umiejętności, aby grać dobrze, tylko czasami coś szwankuje w naszej grze. Oby jak najmniej było momentów, w których nie wszystko funkcjonuje dobrze – dodał rozgrywający ekipy z Podkarpacia.

W pojedynku z Indykpolem AZS-em Olsztyn pojawił się on na parkiecie w trudnym dla gości momencie i dołożył swoją cegiełkę do tego, aby rzeszowianie odnieśli zwycięstwo. – Cieszę się, że trener docenił moje postępy na treningach. Ciężko pracuję, daje z siebie wszystko. Fajnie, że trener w trudnym momencie dał mi szansę. Oczywiście, najlepiej byłoby jakbyśmy wygrali 3:0 bez żadnych problemów, ale cieszę się, że mogłem pomóc, bo jak już wspomniałem, zwycięstwo w Olsztynie jest dla nas bardzo ważne – zaznaczył zawodnik Asseco Resovii.

Przed podopiecznymi Piotra Gruszki następny ważny pojedynek, bowiem w najbliższy weekend zmierzą się z Cuprum Lubin, a ewentualna kolejna wygrana może pozwolić im zbliżyć się do upragnionego celu jakim jest gra w play-off. – Dla nas każdy mecz jest jak o życie. Wiem, że to często są slogany, ale tak jest naprawdę. Do każdego meczu podchodzimy jak do spotkania o mistrzostwo Polski. Z każdego chcemy wyciągnąć jak najwięcej. Skupiamy się już na następnym pojedynku. Będziemy walczyć i wierzę w to, że będzie dobrze – zakończył Marcin Komenda.

źródło: AssecoResoviaTV, opr. własne