Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Komenda: Final Six to będzie coś wyjątkowego

Marcin Komenda: Final Six to będzie coś wyjątkowego

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski siatkarzy przygotowuje się do pierwszego meczu Final Six Ligi Narodów z Brazylią.  Do Chicago trener Heynen posłał skład złożony głównie z młodych siatkarzy. Turniej odbywa się od środy do niedzieli. Poza Polakami w turnieju udział wezmą gospodarze Amerykanie, Francuzi, Rosjanie, a także siatkarze z Brazylii i Iranu. Wśród powołanych zawodników jest rozgrywający Asseco Resovii Rzeszów – Marcin Komenda.

Urodzony w 1996 roku siatkarz uważa, że sam awans naszej kadry do tego turnieju należy uznać za sukces. – Już sam awans Polski do Final Six Ligi Narodów jest naprawdę wielką sprawą. Graliśmy szerokim, 26-osobowym składem. Pokazaliśmy, jak wielki mamy w naszym kraju potencjał siatkówki. Myślę, że jest to sytuacja nie do powtórzenia. Moim zdaniem żadna kadra na świecie nie dokona tego, co my – mówi Marcin Komenda.Rozgrywający Resovii uważa, że turniej w Mediolanie, w którym Polacy mierzyli się z Włochami, Serbią oraz Argentyną był najcięższy pod względem sportowym, a ten w Iranie, gdzie biało-czerwoni grali z gospodarzami Rosją oraz Kanadą był najtrudniejszy pod względem mentalnym.  –  Pod względem intensywności i patrząc na wyniki, to chyba we Włoszech; w każdym meczu graliśmy tie-breaka. Natomiast pod względem ogólnej trudności, przeciwników i miejsca, to wydaje mi się, że jednak najtrudniejszy był turniej w Iranie – kontynuował Komenda.

Wychowanek Hutnika Dobry Wynik Kraków jest zadowolony ze swojej gry w dotychczasowych meczach Ligi Narodów. – Poczułem, że jestem w stanie grać na dobrym poziomie i to jest dla mnie najważniejsze. Jestem wdzięczny trenerowi Heynenowi, że dał mi szansę pokazania się. Rozegrałem kilka meczów i myślę, że będzie to procentowało czy to w kadrze, czy to w klubie. Jest to dla mnie bezcenne doświadczenie – powiedział były gracz GKS-u Katowice.

Komenda cieszy się na możliwość gry przed polskimi kibicami w Chicago oraz wyraża swój podziw dla żeńskiej kadry. –  Final Six to będzie coś wyjątkowego. Zapewne na mecze przyjdzie wielu Polaków. Fajnie by było, abyśmy się pokazali z jak najlepszej strony. Także z myślą o rodakach mieszkających w USA. Jestem bardzo ciekawy tego turnieju. Zafascynowała mnie także gra naszych siatkarek. Dawno nasza kobieca reprezentacja nie była na takim poziomie, jak obecnie. Dystans do światowej czołówki skraca się. Idzie to w dobrym kierunku – zakończył reprezentant Polski.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved