Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Marcin Komenda: Cieszę się, że trener mi zaufał

Marcin Komenda: Cieszę się, że trener mi zaufał

fot. Sylwia Lis-Dubiel

W „małym finale” siatkarskich mistrzostw Europy biało-czerwoni pewnie pokonali gospodarzy. Jak zgodnie podkreślali nasi reprezentanci mimo że celem był finał możemy cieszyć się z końcowego rozstrzygnięcia. – Liczyliśmy na złoto, ale trzeba się cieszyć z tego, co mamy. Mecz ze Słowenią był kubłem zimnej wody, który może dać nam sporo korzyści w przyszłości – zaznaczył Marcin Komenda.

Polacy rywalizację w mistrzostwach Starego Kontynentu zakończyli na podium. I mimo że apetyty zespołu i fanów były większe to już teraz ten sezon reprezentacyjny możemy uznać za udany, o czym mówił rozgrywający reprezentacji Polski. – To wielka sprawa. Widać, że w tym roku lubimy brąz. Jest to drugi medal, coś wspaniałego. Liczyliśmy na złoto, ale trzeba się cieszyć z tego, co mamy. Mecz ze Słowenią był kubłem zimnej wody, który może dać nam sporo korzyści w przyszłości – odnosząc się do końcowego wyniku ale i potknięciu naszego zespołu komentował Marcin Komenda.Marcin Komenda w ostatnim czasie coraz śmielej radzi sobie w pierwszej reprezentacji i cieszy go fakt, że Heynen mu zaufał. – Dostałem dużo więcej szans. Pod względem samego doświadczenia było to dla mnie coś świetnego. Myślę, że będę czerpał z tego w przyszłości. Cieszę się, że trener mi zaufał. Jeśli tylko będę dostawał szanse, będę starał się je wykorzystywać i pomagać reprezentacji – dodał nasz rozgrywający, porównując swoją sytuację do miejsca, w którym był rok temu.

W kadrze na mistrzostwa Europy zabrakło miejsca dla Grzegorza Łomacza. Trener Biało-Czerwonych przyznał, że rywalizacja na pozycji rozgrywającego wciąż jest otwarta i nikt nie może czuć się pewniakiem. – Myślę, że dla naszej reprezentacji to dobra sytuacja, kiedy na każdą pozycję mamy po kilku zawodników trzymających poziom. Trener powiedział to, co myślał i nie ma sensu na ten temat dyskutować. Z pokorą podchodzę do tematu. Co by się nie działo, będę dawał z siebie wszystko. Jeżeli trener uzna, że będę mógł dać coś reprezentacji, będę się z tego cieszył – zakończył zawodnik Asseco Resovii Rzeszów.

*więcej na polsatsport.pl

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved