Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Komenda: Atmosfera jest znakomita

Marcin Komenda: Atmosfera jest znakomita

fot. Tomasz Tadrała

Marcin Komenda, dziewiętnastoletni rozgrywający, to jeden z nowych nabytków Effectora Kielce. – Zdecydowałem się na Effectora, bo słynie z tego, że daje szanse pokazania się młodym zawodnikom – mówi. I zapewnia, że atmosfera w szatni przed startem sezonu jest znakomita. Już niebawem jego zespół rozpocznie nowy sezon – meczem z PGE Skrą Bełchatów, ale Komendy zabraknie w składzie na to spotkanie.

Komenda, choć ma zaledwie dziewiętnaście lat, osiągnął już kilka sukcesów. Dwukrotnie został uznany najlepiej rozgrywającym mistrzostw Polski – raz jako kadet i raz jako junior. Do Kielc przyszedł po zdobyciu z AKS-em Resovią Rzeszów mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowego mistrzostwa Polski z SMS-em Spała. Dlaczego postanowił związać się z Effectorem? – Myślę, że to dobry klub, żeby rozpocząć seniorskie granie i aby poszerzyć swoje umiejętności. Kliku młodych zawodników po sezonie w Kielcach przechodziło do bardzo dobrych klubów – mówi rozgrywający.

Na swojej pozycji ma jednak sporego rywala. Michał Kędzierski, bo o nim mowa, to brązowy medalista Ligi Europejskiej. Na jego korzyść przemawia też staż gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Który z nich będzie prowadził grę Effectora? – Nie mnie o tym decydować, bo ciężko ocenia się samego siebie. To wszystko zależy od trenera. Ja będę dawał z siebie wszystko i starał się odpłacać szkoleniowcowi za zaufanie. Z Michałem Kędzierskim znamy się od kilku lat i już kiedyś rywalizowaliśmy ze sobą. Myślę, że będziemy się dobrze uzupełniali i przełoży się to na dobre wyniki naszej drużyny – komentuje Komenda.Rozgrywający z racji swojego młodego wieku może również brać udział w rozgrywkach Młodej Ligi. Nie jest to zależne od niego, ale na taki pomysł reaguje bardzo pozytywnie. – Chciałbym grać w Młodej Lidze i pomagać chłopakom. To też jest jakiś poligon doświadczalny i fajnie byłoby czasem przyczynić się do zwycięstwa i jak najlepszego wyniku naszych młodszych kolegów – stwierdza.

Pierwszy mecz sezonu zbliża się nieubłaganie, jednak nie wszyscy zawodnicy będą gotowi do wyjścia na boisko. W spotkaniu ze Skrą Bełchatów zabraknie również Komendy. – Jestem w średniej formie z racji tego, że ostatni tydzień spędziłem w szpitalu. Na treningu dostałem piłką w oko. Lekarze zdiagnozowali, że mam wstrząśniętą siatkówkę. Przez około trzy tygodnie będę musiał odpuścić treningi i dopiero potem mogę wrócić do grania – informuje zawodnik. – Skra jest bardzo dobrym zespołem, ale nie ma takiej drużyny, której nie można pokonać. Wszystko jest do zrobienia. Jak najbardziej można jakieś punkty w tym meczu zdobyć, szczególnie że gramy u siebie przy pełnej hali. Uważam, że nie musimy się bać i jeśli zagramy na takim poziomie, jak w czasie sparingów, to możemy coś dobrego ugrać – dodaje.

Co roku w drużynie Effectora zmienia się połowa składu. Tak było i tym razem. Jak dogadują się ze sobą nowi zawodnicy? – Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Powiedziałbym wręcz, że znakomita. W szatni zawsze się pośmiejemy. Na treningu, kiedy jest czas na pracę, to dajemy z siebie wszystko, ale kiedy można się pośmiać, to zawsze to robimy. Na boisku również dobrze się dogadujemy. Widać, że wszystko jest fajnie zgrane chociażby po wynikach sparingów – puentuje dziewiętnastolatek.

Autor: Paulina Idziak, więcej w serwisie cksport.pl

źródło: cksport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved