Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kędzierski: Po prostu zawaliliśmy i mamy srebro

Michał Kędzierski: Po prostu zawaliliśmy i mamy srebro

fot. Paweł Skraba

– Ten medal będzie przypominał o kilkunastu fantastycznie spędzonych dniach razem, ale będzie nas bolało to, że nie jest innego koloru – mówił po przegranym finale Uniwersjady Jan Nowakowski. – Przyjechaliśmy tu po złoto, nie udało nam się go zdobyć i po prostu jesteśmy z tego powodu smutni – dodał Michał Kędzierski.

Akademicka reprezentacja Polski przegrała w finale Uniwersjady z Włochami 2:3 i zdobyła srebrne medale tej imprezy. – Podejrzewam, że za parę dni docenimy, jaki stworzyliśmy zespół, niektórzy może już za parę godzin, inni może w przyszłym roku. W pewnym momencie ten srebrny medal wiszący na ścianie przypomni nam, że przyjechaliśmy tutaj wygrać złoto, nie udało się, ale graliśmy naprawdę z sercem, dobrą siatkówkę. Włosi w finale zagrali lepszą, ale to, jaki stworzyliśmy zespół mi na pewno zostanie w pamięci na bardzo długo – przyznał po meczu Jan Nowakowski.Polacy przez cały turniej szli jak burza, pierwszą poważniejszą przeszkodę napotkali w półfinale, gdy zmierzyli się z Rosjanami. Wygrali jednak ten mecz 3:2, a w finale trafili na dobrze dysponowanych gospodarzy. – Taki jest urok turniejów, to nie jest liga, gdzie czasem się gra pięć meczów finałowych i dyspozycja dnia rzadko ma jakikolwiek wpływ. Tutaj mała duży, włoski atakujący zagrał rewelacyjne spotkanie, nie mogliśmy go zatrzymać, grał w pewnym momencie koncertowo. Ten medal będzie przypominał o kilkunastu fantastycznie spędzonych dniach razem, ale będzie nas bolało to, że nie jest innego koloru – nie ukrywał środkowy naszej drużyny.

Biało-czerwoni mogli ten mecz skończyć w czwartym secie, również w tie-breaku mieli kilka piłek meczowych. – Na razie nie mamy się z czego cieszyć. Być może za dwa tygodnie uznamy to za jakiś cząstkowy sukces. Przyjechaliśmy tu po złoto, nie udało nam się go zdobyć i po prostu jesteśmy z tego powodu smutni. Było blisko, nie tylko w tie-breaku, ale też w czwartym secie – po prostu zawaliliśmy i mamy srebro. Uniwersjada to bardzo fajne doświadczenie, dla mnie to już niestety ostatnia, ale będą ją bardzo miło wspominać – stwierdził rozgrywający polskiej reprezentacji, Michał Kędzierski.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved