Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Marcin Karbowiak: Do Wałbrzycha nie jedziemy na wycieczkę

Marcin Karbowiak: Do Wałbrzycha nie jedziemy na wycieczkę

– Mamy swoje ambicje. Na pewno nie pojedziemy do Wałbrzycha na wycieczkę. W każdym meczu będziemy walczyli o zwycięstwo. Jeśli uda nam się wywalczyć awans do turnieju finałowego, będziemy bardzo szczęśliwi, a jeśli nie, to nie będziemy rozdzierać szat – powiedział Marcin Karbowiak, szkoleniowiec Orła Międzyrzecz.

Siatkarze Orła Międzyrzecz w Zielonej Górze pewnie przypieczętowali awans do turnieju półfinałowego. Podopieczni Marcina Karbowiaka tylko w premierowej odsłonie mieli problem z pokonaniem akademików, ale później złapali odpowiedni rytm gry, wygrywając całą rywalizację. – Chyba byliśmy trochę ospali, być może zbyt pewnie podeszliśmy do tego pojedynku. Na szczęście po przegranym secie nasza gra wróciła na właściwe tory. Zaczęliśmy realizować to, co sobie założyliśmy. W pozostałych trzech odsłonach dość pewnie wygraliśmy to spotkanie, a zarazem całą rywalizację – zaznaczył Marcin Karbowiak, szkoleniowiec międzyrzeckiej drużyny, która nie miała problemów z pokonaniem akademików. W trzech meczach zdołali oni urwać jej tylko jednego seta. – Zespół z Zielonej Góry osiągnął bardzo dużo w tym sezonie. Być może zadowolił się tym, co już wcześniej osiągnął i nie w pełni skoncentrowany podszedł do tych spotkań. Aczkolwiek my skupialiśmy się na sobie. Mieliśmy określone cele, które udało nam się zrealizować. Jak na derby być może te zwycięstwa przyszły dość łatwo, chociaż były momenty, w których musieliśmy zagrać na sto procent swoich możliwości – dodał trener Orła.Po raz kolejny awansował on do grona dwunastu najlepszych ekip w II lidze. Przed sezonem zakładał sobie taki cel, chociaż czekała go pewna niewiadoma, bo został przeniesiony z czwartej do pierwszej grupy. – Przed sezonem wróciliśmy do pierwszej grupy. Nie wiedzieliśmy jak się w niej odnajdziemy. Na początku zakładaliśmy, żeby wejść do czwórki. Udało nam się wygrać sezon zasadniczy, więc apetyt rósł w miarę jedzenia. Później przeszliśmy I oraz II rundę play-off i znaleźliśmy się w turnieju półfinałowym – podsumował trener Orła.

Międzyrzeczanie zagrają w turnieju półfinałowym w Wałbrzychu, gdzie ich rywalami będą Aqua Zdrój, Trefl Lębork oraz Chrobry Głogów. Mimo że nie będą faworytami, to zapowiadają, że tanio skóry nie sprzedadzą i spróbują znaleźć się w czołowej dwójce, która zapewni sobie walkę w turnieju finałowym. – Mamy swoje ambicje. Na pewno nie pojedziemy do Wałbrzycha na wycieczkę. W każdym meczu będziemy walczyli o zwycięstwo. Jeśli uda nam się wywalczyć awans do turnieju finałowego, będziemy bardzo szczęśliwi, a jeśli nie, to nie będziemy rozdzierać szat – ocenił szkoleniowiec lubuskiej ekipy, która w Wałbrzychu zagra w okrojonym składzie. – Nasza ławka nie jest imponująca. Zaczynaliśmy sezon w czternastoosobowym składzie, ale z różnych względów zawodowych i osobistych kończymy go w jedenastoosobowym składzie. Mam nadzieję, że w tym turnieju krótka ławka nie będzie miała decydującego znaczenia, aczkolwiek zespoły, które będą miały więcej zawodników w składzie, będą miały większe pole manewru. Ale my w okrojonym składzie gramy praktycznie przez cały sezon. Do tej pory sobie z tym radziliśmy, więc mam nadzieję, że podobnie będzie w Wałbrzychu – zakończył Marcin Karbowiak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved