Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Marcin Karbowiak: Nazwiska to nie wszystko

Marcin Karbowiak: Nazwiska to nie wszystko

fot. Orzeł Międzyrzecz

Orzeł Międzyrzecz skompletował już skład na nadchodzący sezon, choć nie wyklucza jeszcze pozyskania jakiegoś przyjmującego. – Pozyskaliśmy kilku nowych zawodników. jednak wiemy, że są to ludzie, którzy mają odpowiedni charakter i będą w stanie wpasować się w zespół, w którym jest chemia. U nas właśnie ona jest najważniejsza i pomaga w osiągnięciu dobrego wyniku – powiedział o zmianach personalnych Marcin Karbowiak, szkoleniowiec Orła.

Skład Orła Międzyrzecz został już praktycznie skompletowany. Największymi osłabieniami lubuskiego zespołu są odejścia Bartosza Kowalczyka (atakujący) oraz Wojciecha Janasa (przyjmujący). W ich miejsce klub pozyskał odpowiednio Bartosza Jastrowicza i Krzysztofa Barana.Mamy już czternastu zawodników w składzie. Jednak gdyby pojawił się jakiś perspektywiczny przyjmujący, który chciałby pokazać się w lubuskim regionie i stanowiłby wzmocnienie dla naszego zespołu, to na pewno rozważylibyśmy taką kandydaturę – powiedział Marcin Karbowiak, według którego Orzeł będzie dysponował przynajmniej tak dobrym zespołem jak w poprzednim sezonie.Wszystko zweryfikuje boisko, aczkolwiek skład był tak dobierany, żeby ten zespół nie był słabszy od tego z poprzedniego sezonu. Według mnie tak będzie, bo w drużynie są siatkarze, którzy grali w niej wcześniej, a dodatkowo pozyskaliśmy kilku nowych zawodników. jednak wiemy, że są to ludzie, którzy mają odpowiedni charakter i będą w stanie wpasować się w zespół, w którym jest chemia. U nas właśnie ona jest najważniejsza i pomaga w osiągnięciu dobrego wyniku – dodał szkoleniowiec lubuskiej ekipy.

Od kilku lat Orzeł Międzyrzecz jest jedną z wyróżniających się drużyn w II lidze. W poprzednim sezonie dotarł nawet do turnieju finałowego. Działacze liczą, że kolejne rozgrywki będą równie udane w wykonaniu międzyrzeckich siatkarzy. – Znowu będziemy chcieli wygrywać mecze, cieszyć kibiców swoją postawą na boisku. Wiemy, że kibice już odczuwają głód siatkówki, mimo że dla nas sezon się dopiero niedawno skończył. Będziemy robić wszystko, żeby hala w Międzyrzeczu znowu była pełna – zadeklarował szkoleniowiec Orła, który jednak nie lekceważy grupowych rywali, bowiem oni też nie próżnowali na rynku transferowym. – Oczywiście, wiemy, że Sobieski, Astra czy Chrobry bardzo mocno się wzmocniły. Ciekawe ruchy poczynił też Aqua Zdrój Wałbrzych, no ale nazwiska to nie wszystko. Parkiet wszystko zweryfikuje – zaznaczył trener lubuskiej ekipy, która przygotowania do nadchodzącego sezonu rozpocznie 20 sierpnia. Będą się one odbywały na miejscowych obiektach.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved