Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marcin Karakuła pomoże drużynie z Serie A

Marcin Karakuła pomoże drużynie z Serie A

fot. vispolska.pl

Problemy związane z nieobecnością rozgrywających zmusiły trenera Miguela Falascę i włodarzy Gi Group Team Monza do poszukiwania nowych rozwiązań. Zdecydowano się zaprosić do pomocy dwóch innych rozgrywających. Jednym z nich jest urodzony w 1998 roku Marcin Karakuła.

W sezonie 2017/2018 rolę rozgrywających w ekipie Miguela Falaski mają pełnić reprezentant USA Kawika Shoji i Kanady – Brett Walsh. Obaj jednak wykonują obecnie obowiązki reprezentacyjne, bowiem już niebawem rozpoczną rywalizację w mistrzostwach NORCECA, które odbędą się 26 września – 1 października 2017 w Colorado Springs. Pięć najlepszych ekip z tego turnieju wywalczy także awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata.

Włodarze klubu w związku z nieobecnością obu rozgrywających zdecydowali się zatrudnić do pomocy 25-letniego Alessandro Blasiego i Marcina Karakułę. Urodzony w 1998 roku polski rozgrywający do tej pory występował w AKS-ie Rzeszów, z którym w minionym sezonie zdobył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Ma już także za sobą debiut w pierwszej drużynie Asseco Resovii Rzeszów na początku ubiegłego roku podczas meczu Ligi Mistrzów z Dragons Lugano. W ostatnim meczu sezonu 2016/2017 wystąpił także z konieczności na pozycji libero pod nieobecność kontuzjowanych Mateusza Masłowskiego i Damiana Wojtaszka.Marcin Karakuła będzie miał wkrótce okazję zmierzyć się z ekipą Asseco Resovii, bowiem Gi Group Team Monza przebywa już w Polsce i w czwartek rozpocznie udział w towarzyskim turnieju w Krośnie. Ekipa Miguela Falaski zmierzy się tam z UPCN San Juan Volley Club (Zbigniew Bartman), Lokomotiwem Charków, który w ostatniej chwili zastąpił Calzedonię Werona i wspomnianym już jedynym polskim przedstawicielem w tych zawodach. Hiszpański szkoleniowiec oprócz obu rozgrywających nie będzie mógł na razie skorzystać także z włoskich kadrowiczów – Simone Butiego i Iacopo Botto, obaj są z drużyną narodową w Japonii na Pucharze Wielkich Mistrzów. W Krośnie zespół zagra w dwunastoosobowym składzie.

źródło: inf. własna, verovolley.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved