Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Kania: Jesteśmy zmotywowani i przygotowani

Marcin Kania: Jesteśmy zmotywowani i przygotowani

fot. Klaudia Piwowarczyk

Spotkanie Jastrzębskiego Węgla z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie zamknie pierwszą w 2019 roku kolejkę PlusLigi. – Gramy na wyjeździe, ale to nic nie zmienia. Myślę, że będziemy głodni rewanżu i pokażemy na co nas stać – mówi przed tym spotkaniem środkowy drużyny z Zawiercia, Marcin Kania.

Ekipa z Zawiercia 2018 rok zakończyła na piątym miejscu w tabeli PlusLigi, wyprzedzając m.in. PGE Skrę Bełchatów. Na koncie jednak ma jeden zaległy mecz do rozegrania, bowiem spotkanie z Resovią przełożono na luty. – Apetyty wzrosły, ale kluczowym będzie to, by utrzymać pozycję w szóstce. Na tym się skupiamy, by grać na wiosnę w fazie play-off. W każdym meczu będziemy więc walczyć o zwycięstwo i punkty – zapewnił Matusz Malinowski. – Wszyscy u nas są bardzo pozytywnie naładowani, by wreszcie wyjść na boisko. Mam nadzieję, że nasza forma będzie bardzo dobra – mówi atakujący zawiercian przed meczem z Jastrzębskim Węglem.Dla Malinowskiego wizyta w Jastrzębiu-Zdroju będzie powrotem do przeszłości. To właśnie w klubie ze Śląska stawiał pierwsze poważne siatkarskie kroki. – Jastrzębski Węgiel wprowadził mnie do plusligowej siatkówki. Na początku grałem w Młodej Lidze i byłem przy zespole seniorów. Jestem zadowolony pomimo tego, że niedużo grałem, ale byłem w stanie się pokazać, żeby później znaleźć w przyszłości znaleźć nowe kluby. Na pewno było to dobre wprowadzenie do seniorskiej siatkówki – powiedział.

Forma obu drużyn jest niewiadomą, gdyż obie wracają po dłuższym rozbracie z rozgrywaniem spotkań ligowym. – Była to długa przerwa, bo mieliśmy ponad trzy tygodnie wolnego. Mogliśmy wykorzystać je na odpoczynek w gronie rodzinnym w święta czy w okresie noworocznym. Nie była to jednak przerwa, która odciągnęłaby nas od siatkówki. Mieliśmy okazję trenować między świętami, dlatego teraz wracamy do gry i meczów ligowych – zapewnił Marcin Kania. Jego drużyna w pierwszym spotkaniu tego sezonu uległa jastrzębianom w tie-breaku. – Będziemy się starać, by ten rewanż nastąpił. Jesteśmy zmotywowani i przygotowani, chcemy pokazać się jak najlepiej. Gramy na wyjeździe, ale to nic nie zmienia. Myślę, że będziemy głodni rewanżu i pokażemy, na co nas stać – dodał środkowy ekipy z Zawiercia.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved