Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Kania: Cieszy nas nasza postawa

Marcin Kania: Cieszy nas nasza postawa

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Na boisku prezentujemy się dobrze, mamy szeroki skład i to są nasze atuty. W meczu z lubinianami zagraliśmy bardzo dobrze, cieszą nas trzy punkty – powiedział środkowy CMC Marcin Kania.

CMC Aluron Virtu pokonał Cuprum Lubin we własnej hali 3:0, gospodarze w każdym secie dominowali i zapisali na swoje konto trzy punkty. – Nasza gra ułożyła się po naszej myśli od samego początku spotkania, narzuciliśmy swoje warunki gry, choć zdarzyły nam się przestoje w drugim i trzecim secie. Jak się okazało były to tylko chwilowe przestoje, zwyciężyliśmy w każdym z nich i dowieźliśmy zwycięstwo do końca – powiedział zadowolony zawodnik zawierciańskiej drużyny. Środkowy zawiercian bardzo dobrze wkomponował się w zespół, w meczu przeciwko lubinianom zdobył 9 punktów, w tym 7 w ataku i 2 w bloku. – Każdy z nas stara się dołożyć swoją cegiełkę do wspólnego wyniku, cieszę się również z tego że mogłem pomóc drużynie. Był to dla nas, spokojny i szybki mecz, przed nami kolejny rywal – Jastrzębski Węgiel. pomimo tego, że terminarz nas nie rozpieszcza i gramy bardzo często, jesteśmy dobrze przygotowani i dajemy radę – powiedział zawodnik. W ubiegłym sezonie Marcin Kania często wchodził z kwadratu na boisku, obecnie role się odwróciły i gra w pierwszej szóstce. – Cieszę się, że dostałem swoją szansę i mogę grać w pierwszym składzie, postaram się ją jak najlepiej wykorzystać – dodał gracz zawiercian.Zawiercianie przegrali poprzednie spotkanie z ekipą lidera PlusLigi Vervą 2:3. – Mecz z warszawianami, był wyrównanym spotkaniem, dla samego widowiska dobrze, że zakończył się tie-breakiem. Szkoda, że nie udało nam się wygrać tego meczu, ale on tak się ułożył że to my goniliśmy wyniki i straciliśmy możliwość wygrania za trzy punkty. W tie-breaku mieliśmy swoje szanse, nie wykorzystaliśmy ich, z drugiej strony cieszy nas jeden punkt w tym meczu – stwierdził siatkarz. Jurajscy rycerze mają bardzo szeroki i wyrównany skład, co jest ich atutem, trener Mark Lebedew ma możliwość dokonywania zmian. – Taki skład to nasz mocny atut, cieszy nas fakt, że każdy zawodnik może wejść i może pomóc drużynie – zakończył siatkarz.

Do udanych może zaliczyć swój występ inny środkowy Patryk Czarnowski, który zdobył osiem punktów. – W meczu z Cuprum Lubin wszystko ułożyło się po naszej myśli i według naszej strategii, nie daliśmy przeciwnikowi dojść do głosu, od początku do końca kontrolowaliśmy to spotkanie. Naszym mocnym atutem w tym meczu była zagrywka oraz wyprowadzenie akcji w kontrataku. Praca którą wykonujemy na treningach jest dobrym prognostykiem przed następnym spotkaniem, które na pewno będzie trudne. Od jakiegoś czasu gramy dwa razy w tygodniu i jesteśmy przygotowani do tych meczów bardzo dobrze. Jest jeszcze sporo pracy przede mną, nie było mnie bardzo długo na boisku, około półtora sezonu. Mam jeszcze dużo do poprawy i nadrobienia dlatego też na kolejnych treningach będę się starał pracować szczególnie nad blokiem. Wiadomo, że nasz najbliższy rywal ma potencjał, a my dołożymy wszelkich starań aby wyjechać stamtąd z punktami – zakończył siatkarz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved