Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marcin Jaskuła: Sezon jest w decydującej fazie

Marcin Jaskuła: Sezon jest w decydującej fazie

W meczu 18. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn Mickiewicz Kluczbork pokonał przed własną publicznością MCKiS Jaworzno 3:0. – Myślę, że skutecznym sposobem na dwukrotne pokonanie drużyny z Jaworzna, w tym sezonie była nasza bardzo dobra gra w każdym elemencie – powiedział Marcin Jaskuła, MVP spotkania.

W sobotę odnieśliście bardzo ważne zwycięstwo przeciwko MCKiS Jaworzno. Po raz drugi w tym sezonie znaleźliście skuteczny sposób, aby pokonać jaworznian.

Marcin Jaskuła: –  Myślę, że tym skutecznym sposobem na dwukrotne pokonanie drużyny z Jaworzna, w tym sezonie była nasza bardzo dobra gra w każdym elemencie.

Patrząc na sam wynik meczu, można byłoby odnieść wrażenie, że zwycięstwo przyszło wam bardzo ławo. Jednak chyba wcale tak nie było?

– Zdecydowanie tak. Każdy set był bardzo wyrównany. Dopiero w końcówkach setów wypracowywaliśmy przewagę nad rywalem, dzięki której wygraliśmy ten mecz bez straty seta.

Odnieśliście drugie zwycięstwo z rzędu. Słabszy moment gry jest już za wami?

– Sezon jest w decydującej fazie i w tym momencie o wygranym, czy przegranym meczu decydują detale. Uważam, że raczej żadna drużyna nie ma słabszego momentu.

Przed wami tydzień czasu na spokojny trening. Domyślam się, że przyda się on chyba bardzo, bo w ostatnim tygodniu, graliście co trzy dni?

– Granie co trzy dni wymaga bardzo dużego wysiłku, zarówno od trenerów, jak i zawodników. Każdy z nas cieszy się na ten spokojniejszy okres treningu.

W sobotę zagracie na wyjeździe z SPS Chrobry Głogów. To beniaminek, ale grający z meczu na mecz coraz lepiej. Do tego jest bardzo głodny zwycięstw.

– Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego też musimy skupić większą uwagę nad tą drużyną i wyjść na boisku w Głogowie podwójnie skoncentrowani.

źródło: krispol1liga.pl