Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Janusz: Nie ukrywamy, że bijemy się o play-off

Marcin Janusz: Nie ukrywamy, że bijemy się o play-off

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Mieliśmy troszkę problemów w pierwszym secie, ale dzięki temu dopingowi w końcówce udało nam się wejść na trochę wyższy poziom i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ten set był kluczowy, potem już graliśmy swoją dobrą siatkówkę i cieszy to, że zdobyliśmy trzy punkty – przyznał po piątkowym pojedynku z Cuprum Lubin rozgrywający gdańskiego zespołu Marcin Janusz.

W piątek w Ergo Arenie Trefl Gdańsk w trzech setach pokonał Cuprum Lubin. Spotkanie było wyjątkowe, bowiem w hali zgromadziło się aż 9980 kibiców, w tym ponad 6500 uczniów z Kaszub. – Coś niesamowitego to, co się działo w Ergo Arenie. Duże wsparcie dla nas. My też mieliśmy troszkę problemów w pierwszym secie, ale dzięki temu dopingowi w końcówce udało nam się wejść na trochę wyższy poziom i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ten set był kluczowy, potem już graliśmy swoją dobrą siatkówkę i cieszy to, że zdobyliśmy trzy punkty – podsumował Marcin Janusz. – Nasi kaszubscy kibice byli niesamowici. Na boisku było czuć ich wsparcie i to dodało nam dodatkowej energii, co skutkowało zwycięstwem za trzy punkty z Cuprum Lubin – przyznał Bartosz Filipiak.Zespół prowadzony przez Michała Winiarskiego w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze. Obecnie gdańszczanie są na 5. miejscu w tabeli PlusLigi i awansowali do półfinału Pucharu Polski. – Słychać kibiców a szczególnie w tym meczu. Tak jak powiedziałem, dla nas to jest duże wsparcie. Po drugim secie tak naprawdę nie mogliśmy przeprowadzić czasu taktycznego, bo był bity rekord głośności. My cieszymy się, liczymy na to, że jak najwięcej ludzi będzie przychodzić na nasze spotkania. My staramy się odwdzięczyć dobrą grą. Teraz najważniejsza część sezonu, w tabeli jest bardzo ciasno, także takie zwycięstwa – szczególnie za trzy punkty – są nam bardzo potrzebne. Nie ukrywamy, że bijemy się o play-off, o to, żeby w tym sezonie sprawić jeszcze jakieś niespodzianki i mamy nadzieję, że to się uda – dodał rozgrywający zespołu z Gdańska.

W niedzielę 23 lutego gdańszczanie udadzą się do Bydgoszczy, gdzie zmierzą się z Visłą a trzy dni później we własnej hali podejmować będą MKS Będzin. – Mamy teraz dwa dni wolnego i myślę, że przygotujemy się dobrze do tych spotkań, żeby walczyć w każdym z nich o zwycięstwo – zakończył atakujący Trefla Gdańsk.

źródło: opr. własne, Trefl Gdańsk - Youtube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved