Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Janusz: To był bardzo dobry rok

Marcin Janusz: To był bardzo dobry rok

fot. plusliga.pl

– Bardzo się cieszę, że będzie ta chwila przerwy – powiedział rozgrywający Trefla Gdańsk, Marcin Janusz zapytany o święta Bożego Narodzenia. – Myślę, że był to bardzo dobry rok. Cieszę się, że w tym roku udało mi się zdobyć mistrzostwo Polski ze Skrą Bełchatów. Tu z kolei dostałem szansę gry w świetnym klubie, jakim jest Trefl Gdańsk – dodał zawodnik gdańskiego klubu.

Jak spędzisz święta Bożego Narodzenia? Gdzie się wybierasz? Marcin Janusz:Święta spędzę w moim rodzinnym mieście, w Nowym Sączu. Dostaliśmy bodajże siedem dni wolnego, więc będzie to czas na spotkanie z rodziną.

Bierzesz czynny udział w przygotowaniach do świąt? 

– Tak naprawdę przyjadę na gotowe. Wszystko już będzie przygotowane. Nie ma na to zbyt wiele czasu, liga jest szybka, a mecze odbywają się co kilka dni, więc na razie nawet jeszcze nie myślę o świętach. Prezenty kupiłem i to jest jak na razie moje jedyne przygotowanie.

Czy masz ulubioną świąteczną tradycję?

– Nie, dla mnie najważniejsze jest spotkanie z najbliższymi w tym okresie, ponieważ nie widzę ich kilka miesięcy. To lubię w świętach najbardziej i bardzo się cieszę, że będzie ta chwila przerwy.

Nie sposób przy tej okazji nie zapytać o wieczerzę wigilijną. Którą potrawę lubisz najbardziej?

– Są to pierogi ruskie. Już nie mogę się doczekać. (śmiech)

Grudzień to również czas podsumowań mijającego roku. Jaki był dla ciebie rok 2018 pod względem siatkarskim?

– Myślę, że był to bardzo dobry rok. Cieszę się, że w tym roku udało mi się zdobyć mistrzostwo Polski ze Skrą Bełchatów. Tu z kolei dostałem szansę gry w świetnym klubie, jakim jest Trefl Gdańsk. Jestem jak najbardziej zadowolony, a mam nadzieję, że przyszły rok będzie lepszy.

A przed Nowym Rokiem będzie jeszcze Sylwester. Masz już jakieś plany na sylwestrową noc?

– Nawet nie wiem, czy dostaniemy wolne na Sylwestra, więc nic nie planowałem. Jeśli już, to jakieś spokojne spotkanie ze znajomymi i trenujemy, bo dużo meczów po Nowym Roku nas czeka.

Czego sobie życzysz na święta i na nadchodzący nowy rok?

– Na święta życzę sobie, żebym odpoczął, żebym zresetował głowę i wrócił tu z nowymi siłami. A na nowy rok przede wszystkim zdrowia, bo jak wszyscy mówią, ono jest najważniejsze.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved