Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Janusz: Nikt na nas nie stawiał

Marcin Janusz: Nikt na nas nie stawiał

fot. Klaudia Piwowarczyk

Młodzi Polacy zachwycili świat swoim występem w turnieju finałowym Ligi Narodów. W czasie, gdy pierwszy skład kadry trenował w Zakopanem drugi skład biało-czerwonych zdobył brąz w niezwykle ważnych rozgrywkach. – Pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi pomóc pierwszej drużynie – powiedział po przylocie do Polski Marcin Janusz.

Co panu dał występ w Lidze Narodów?Marcin Janusz:  Dużo doświadczenia. Widzę to grając każdy kolejny mecz, jak bardzo to jest ważne, by brać udział w takich turniejach. Mecze reprezentacyjne na tym najwyższym poziomie to jest zupełnie inne granie niż mamy na co dzień w lidze. Presja, emocje są zupełnie innego rodzaju. Liczę, że to zaprocentuje w przyszłości.

Reprezentacja, która zagrała w Chicago, znajduje się w rytmie meczowym, a pierwsza kadra trenuje. Może to więc wasza drużyna powinna pojechać do Gdańska na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich?

W tych stwierdzeniach jest dużo hurraoptymizmu. Na wyrost. To prawda, zagraliśmy bardzo dobry turniej. Ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że w drużynie na kwalifikacje są mistrzowie świata, zawodnicy najwyższej klasy. Oni bardzo ciężko trenują, przygotowują się do tego ważnego turnieju i wszyscy im kibicujemy. My tylko pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi pomóc pierwszej drużynie. Nigdy jednak nie powiedziałbym, że powinniśmy pojechać do Gdańska na turniej eliminacyjny do igrzysk.

Jak można traktować obecną siłę reprezentacji Polski, której zaplecze wygrywa dwukrotnie z Brazylią. W turnieju w Gdańsku przeciwnikami kadry będą: Tunezja, Francja, Słowenia?

Trzeba pamiętać, że to jest jeden mecz grany z każdym z tych przeciwników. Każdy taki mecz gra się pod ogromną presją. Na tym poziomie każdy wynik jest możliwy. Najlepiej pokazaliśmy to my – w Chicago, bo przecież nikt na nas nie stawiał.

W jaki sposób was traktuje Vital Heynen?

Cieszę się, że trafiłem na okres kiedy Vital jest pierwszym trenerem. On daje szanse, każdy ma szansę pograć, każdy coś z tego wyniesie. To budujące na przyszłość.

Rozmawiał: Olgierd Kwiatkowski, więcej w serwisie interia.pl

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved