Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Marcin Janusz: Jedno słowo – szkoda

Marcin Janusz: Jedno słowo – szkoda

fot. Katarzyna Antczak

– Wielka szkoda, teraz nasza sytuacja w grupie robi się trudna, ale ja wciąż wierzę, że z niej wyjdziemy i dalej będziemy grać w Lidze Mistrzów. Musimy się skupić na kolejnych meczach, a jeśli wygramy większość, to myślę, że uda się wyjść z grupy – mówił po meczu Marcin Janusz.

Kiedy wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte, rozgrywający PGE Skry pojawił się w polu serwisowym, a jego zagrywki pomogły odrobić straty i doprowadziły do wyrównania 22:22. Końcówkę wygrali jednak mistrzowie Włoch i całe spotkanie 3:1.– Cieszę się, że mogłem pomóc, szkoda jednak, że nie udało się tego wygrać, bo było blisko. Modena przestała grać, straciła koncentrację. Jedno słowo: szkoda – żałuje 22-latek i jako decydujący element wskazuje serwis. – Ich zagrywka przekładała się na to, że graliśmy na wysokiej piłce, a z tym bywało różnie. Mieliśmy momenty dobrej gry, ale też w kilku fragmentach się zacięliśmy, jak np. w trzecim secie. Wtedy rywale odskoczyli i go wygrali. Myślę, że zagrywka była decydująca, choć wiedzieliśmy, że pięciu na sześciu zawodników zagrywa z wyskoku. Byliśmy na to przygotowani. Mało zabrakło, a mógł być tie-break – powiedział Marcin Janusz.

W drugim spotkaniu grupy D drużyna ACH Volley Lublana nie bez kłopotów, ale wygrała z SCM Universitatea Craiova 3:2. W tabeli prowadzi Azimut Modena (5 pkt.), drugi jest mistrz Rumunii (4 pkt.), trzeci mistrz Słowenii (3 pkt.). PGE Skra bez punktów jest czwarta.

– Czy można się martwić? Myślę, że nie. Patrzymy z optymizmem na kolejne mecze i tak jak powiedziałem, jeśli uda się wygrać kolejne, to awansujemy – zakończył rozgrywający.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved