Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marcin Cebo: Nadal chcę pomagać klubowi i rozwijać się jako trener

Marcin Cebo: Nadal chcę pomagać klubowi i rozwijać się jako trener

fot. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski skończyły już sezon w I lidze kobiet.  Z bilansem 4 zwycięstw i 20 porażek zajęły 12. miejsce, które po wycofaniu się Budowlanych Toruń okazało się ostatnim. Na zakończenie przegrały gładko 0:3 z Częstochowianką. – Myślałam, że mecz z częstochowiankami będzie wyglądał inaczej i liczyłam, że w tym ostatnim meczu uda nam się pokazać lepszą grę. Nie udało się i jestem w trudnej roli, by tę porażkę komentować – przyznała kapitan Izabela Klekot. – Mamy młody zespół, który wymaga jeszcze odpowiedniego doświadczenia. Tworzy na razie fundamenty pod budowę zespołu na przyszłość. Ja nadal chcę pomagać klubowi i rozwijać się, jako trener. Czekam na rozmowę z prezesem – dodał  trener Marcin Cebo.

 Porażką na zakończenie sezonu rozczarowana była kapitan KSZO, Izabela Klekot.  – Myślałam, że mecz z częstochowiankami będzie wyglądał inaczej i liczyłam, że w tym ostatnim meczu uda nam się pokazać lepszą grę. Nie udało się i jestem w trudnej roli, by tę porażkę komentować, bo były momenty, w których grałyśmy, jak równe z równymi, a były i takie, w których seryjnie traciłyśmy po 5-6 punktów w jednym ustawieniu. O przegranej zdecydowały błędy na przyjęciu i słaba gra środkami. Rywalki wygrały dzięki skutecznej zagrywce. Przykro, że kończy się sezon, ale z drugiej strony chciałabym o nim jak najszybciej zapomnieć – skomentowała spotkanie zawodniczka.

Marcin Cebo, trener KSZO krytycznie wypowiedział się o postawie swojej drużyny.  – W naszym zespole nie funkcjonowało przyjęcie i w efekcie nie potrafiliśmy skończyć ataku. Zagraliśmy słaby mecz. Na ostatnie mecze sezonu patrzyłem optymistycznie, bo dziewczyny wreszcie załapały zaproponowany przeze mnie system gry, ale w tych ostatnich meczach praktycznie nic nie funkcjonowało w naszej grze – ocenił szkoleniowiec.  Dodał także, że nadal chciałby być częścią tego klubu. – Mamy młody zespół, który wymaga jeszcze odpowiedniego doświadczenia. Tworzy na razie fundamenty pod budowę zespołu na przyszłość. Ja nadal chcę pomagać klubowi i rozwijać się jako trener. Czekam na rozmowę z prezesem – dodał Marcin Cebo.

Mirosław Buszkiewicz, prezes KSZO pokusił się o podsumowanie sezonu. – Ten niezwykle trudny pod każdym względem, i finansowym i organizacyjnym, sezon dobiegł końca. To był prawdziwy dla klubu poligon. Jestem optymistą i mam nadzieję, że wszystko, co złe już za nami. Od poniedziałku rozpoczynamy pracę nad występami w nowym sezonie. Przez te kłopoty klubowe niektóre zawodniczki otrzymały szansę gry w I lidze. Przed sezonem nie miały pewnego miejsca na boisku. Udowodniły jednak, że mogą godnie reprezentować KSZO. Drużynę należy wzmocnić kilkoma zawodniczkami tak, aby z powodzeniem mogła rywalizować w I lidze. Spełniliśmy wszystkie warunki, aby otrzymać środki z miasta. Otrzymamy od gminy Ostrowiec 200 tys. zł w dwóch transzach. Zgodnie z umową zorganizujemy dwa turnieje, o których niedługo szczegółowo poinformujemy. Podziękowałem zawodniczkom za to, że mimo problemów ciężko pracowały i reprezentowały KSZO do końca rozgrywek. Prowadzimy rozmowy z zawodniczkami, chcemy uregulować zaległości i podpisywać nowe kontrakty. Chcemy też nawiązać dialog i prowadzić lepszą współpracę z SMS. Wymaga to od nas przykład rozwoju sportowego takich zawodniczek, jak Kaja Klepacz, Martyna Kmuk, Emilia Piotrowska, Oliwia Błaszczyk, które w przyszłym sezonie mają szansę zostać zawodniczkami podstawowego składu.

 

źródło: inf. własna, ostrowiecka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved