Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marcin Bachmatiuk zagra w lidze czeskiej

Marcin Bachmatiuk zagra w lidze czeskiej

fot. Klaudia Piwowarczyk

Marcin Bachmatiuk od nowego sezonu będzie występował na boiskach czeskiej Ekstraligi. Nowym zespołem środkowego będzie Aero Odolena Voda. Informację tę zawodnik przekazał za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych.

– No to tak oficjalnie. Zamieniam PlusLigę na czeską ekstraklasę. Będę reprezentował klub: Aero Odolena Voda – napisał w piątek Marcin Bachmatiuk. 25-letni środkowy do maja był zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. W ekipie Marka Lebedewa występował od stycznia 2016 roku. Trafił tam z pierwszoligowego Hutnika Kraków.Pochodzący z Piły zawodnik to wychowanek SMS-u PZPS Spała. Karierę siatkarską rozpoczynał w swoim rodzinnym mieście, reprezentując barwy miejscowego Jokera. Mierzący 206 centymetrów wzrostu środkowy wywalczył z tą drużyną pięć medali młodzieżowych mistrzostw Polski. Później reprezentował barwy m.in. Morza Bałtyk Szczecin, BBTS-u ATH Bielsko-Biała oraz francuskiego Al Caudry.

Nowy klub Marcina Bachmatiuka, Aero Odolena Voda, założony został w 2007 roku. W sezonie 2009/2010 drużyna ta wygrała rozgrywki czeskiej pierwszej ligi i awansowała do ekstraklasy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved