Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marcin Bachmatiuk nowym środkowym Jastrzębskiego Węgla

Marcin Bachmatiuk nowym środkowym Jastrzębskiego Węgla

fot. Strefa Siatkówki

Szukający wzmocnień na pozycji środkowego bloku jastrzębianie wreszcie dopięli swego i zakontraktowali siatkarza na tę pozycję. Nowym nabytkiem drużyny Marka Lebedewa został 23-letni Marcin Bachmatiuk. Wychowanek Jokera Piła trafił do klubu ze Śląska z trapionego problemami finansowymi Hutnika Kraków.

Już kilka tygodni temu słychać było głosy, iż klub z Jastrzębia-Zdroju rozgląda się za jeszcze jednym środkowym do swojej kadry. Media obiegła informacja, iż kontrakt z drużyną prowadzoną przez Marka Lebedewa podpisał środkowy AGH Kraków, Patryk Akala, jednak była to jedynie siatkarska plotka. Choć do podpisania umowy z Akalą nie doszło, to działacze ze Śląska pilnie obserwowali krakowskie środowisko siatkarskie i obrali inny transferowy cel. Stał się nim 23-letni Marcin Bachmatiuk.Pomimo zamkniętego okienka transferowego Prezydium Polskiego Związku Piłki Siatkowej zgodziło się na transfer środkowego do Jastrzębskiego Węgla. Wpływ na ten fakt miały na pewno kłopoty organizacyjno-finansowe Hutnika Kraków, który był ostatnim zespołem Bachmatiuka. Wszystkie procedury formalne zostały załatwione i Bachmatiuk może już dzisiaj zadebiutować w pomarańczowych barwach w spotkaniu wyjazdowym z Effectorem Kielce.

Marcin Bachmatiuk urodził się w 1992 roku i swoją siatkarską karierę rozpoczął w Jokerze Piła. Z tą ekipą mierzący 206 centymetrów wzrostu środkowy zdobył pięć medali mistrzostw Polski w rozgrywkach młodzieżowych. Bachmatiuk jest wychowankiem spalskiego SMS-u PZPS. W swojej dotychczasowej karierze miał on okazję zbierać doświadczenie z boisk polskich i francuskich. Nad Wisłą występował m.in. we wspomnianym Jokerze i SMS-ie oraz Morzu Bałtyk Szczecin i Hutniku Kraków, natomiast jego zagranicznym wojażem była przygoda z francuskim Al Caudry.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved