Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcelo Mendez nie zostanie trenerem Polaków

Marcelo Mendez nie zostanie trenerem Polaków

fot. Sada Cruzeiro

Marcelo Mendez nie zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy. Argentyńczyk nie zamierza bowiem rezygnować z pracy w Sadzie Cruzeiro. PZPS poinformował w związku z tym, że do rozmów z nim ostatecznie nie dojdzie. W gronie kandydatów na stanowisko trenera biało-czerwonych pozostali już zatem dwaj Włosi i Bułgar.

Jeszcze do niedawna Marcelo Mendez wydawał się być faworytem w wyścigu o schedę po Stephane’ie Antidze. Argentyńczyk, szkoleniowiec brazylijskiej Sady Cruzeiro, którą trzykrotnie doprowadził do klubowego mistrzostwa świata, nie chce jednak rozstawać się z klubem, z którym do 2019 roku ma podpisany intratny kontrakt. PZPS z kolei nie bierze pod uwagę możliwości łączenia przez niego posad. – Do spotkania z Mendezem niestety nie dojdzie. Argentyńczyk wyeliminował się sam, bo nie chce rozstać się z klubem, a my wymagamy selekcjonera na wyłączność. To jest jeden z najważniejszych warunków – poinformował w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” szef pionu szkolenia PZPS-u, a zarazem jeden z członków komisji wybierającej nowego selekcjonera, Włodzimierz Sadalski.Tym samym z czwórki kandydatów do objęcia posady szkoleniowca biało-czerwonych pozostało już tylko trzech trenerów: Ferdinando de Giorgi, Mauro Berruto i Radostin Stojczew. Ten ostatni spotkał się z komisją PZPS-u we wtorek. – Spotkanie było długie i owocne, trwało trzy i pół godziny – zdradził Włodzimierz Sadalski. – Potwierdza się, że z dobrych trenerów wybraliśmy naprawdę bardzo dobrych. Stojczew przestawił ciekawą wizję pracy i potwierdził swoją fachowość. O szczegółach ze zrozumiałych względów nie mogę mówić – dodał.

W czwartek na rozmowę z komisją uda się drugi z Włochów, Mauro Berruto. Nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy najwcześniej 6 grudnia. Najpóźniej nazwisko to powinno zostać ujawnione kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia.

Kto zostanie trenerem polskich siatkarzy?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved