Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcelo Fronckowiak zostaje w Cuprum Lubin

Marcelo Fronckowiak zostaje w Cuprum Lubin

fot. plusliga.pl

– Będę kontynuować swoją pracę w Lubinie. Mam ważny kontrakt, który chcę wypełnić. Istniała klauzula wykupu, ale nie skorzystamy z niej. Już biorę udział w tworzeniu zespołu na kolejny sezon – powiedział brazylijski szkoleniowiec na łamach portalu Web Vôlei.

52-letni brazylijski trener pojawił się w Lubinie w sierpniu 2018 roku. Wówczas zespół Cuprum miał poprowadzić Daniele Capriotti, jednak ten zrezygnował z powodów rodzinnych. Działacze klubu szybko porozumieli się wówczas z Marcelo Fronckowiakiem, który prowadził zespół w poprzednim i w tym sezonie.Dla mnie to kolejny sezon nauki. Mój klub poczynił niewielkie inwestycje, na co nie miałem zbyt wielkiego wpływu. W tym sezonie osiągnęliśmy już dobre wyniki, wygrane ze Skrą, z Resovią, GKS-em czy Ślepskiem Suwałki – rywalami dużo bogatszymi walczącymi o play-off. Nieco szyki pokrzyżowały nam kontuzję, przez co spadła wartość sportowa zespołu. Będę jednak kontynuować pracę w Lubinie, ponieważ mam ważny kontrakt. Istniała w nim klauzula wykupu, ale nie zostanie wykorzystana. Już uczestniczę w tworzeniu zespołu na kolejny sezon – powiedział Marcelo Fronckowiak.

Szkoleniowiec poinformował również, że zabraknie go w reprezentacji Brazylii i nie będzie już asystentem Renana Dal Zotto w 2020 roku. – To nie jest prosta decyzja, jesteśmy przed igrzyskami olimpijskimi – mówi szkoleniowiec i przyznaje, że byłą to decyzja selekcjonera, któej do końca nie rozumie.

źródło: opr. własne, webvolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved