Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcelo Fronckowiak: Chcemy pokazać, że dajemy z siebie wszystko

Marcelo Fronckowiak: Chcemy pokazać, że dajemy z siebie wszystko

fot. plusliga.pl

– Jestem przekonany, że mamy bardzo dobrą grupę zawodników, nowych i starych, którzy zostali z nami po poprzednim roku. Jestem mocno zmotywowany przed nowym sezonem, będzie to dla mnie nowe wyzwanie, żebyśmy lepiej rozpoczęli sezon niż poprzednio – powiedział trener Cuprum Lubin Marcelo Fronckowiak.

Na początku września przygotowania do nowego sezonu rozpoczął Cuprum Lubin. Zespół od pierwszego spotkania trenuje pod okiem swojego szkoleniowca – Marcelo Fronckowiaka. – Dla mnie to olbrzymia przyjemność, że wróciłem do Lubina i ponownie będę prowadził drużynę Cuprum Lubin. Jestem przekonany, że mamy bardzo dobrą grupę zawodników, nowych i starych, którzy zostali z nami po poprzednim roku. Jestem mocno zmotywowany przed nowym sezonem, będzie to dla mnie nowe wyzwanie, żebyśmy lepiej rozpoczęli sezon niż poprzednio. W ubiegłym roku dołączyłem do zespołu później, w trakcie przygotowań. Teraz jestem w Lubinie od początku. Przypuszczam, że będzie to w naszym wykonaniu dobry sezon. Możecie być pewni, że od początku ciężko pracujemy i mam nadzieję, że da nam to zwycięstwa w ligowych spotkaniach – powiedział Marcelo Fronckowiak.Cuprum w poprzednim sezonie zajął dopiero 11. miejsce, pokonując w rywalizacji o tę lokatę Chemika Bydgoszcz. Szkoleniowiec zespołu nie ukrywa, że liczy na lepszą postawę zespołu w kolejnych rozgrywkach. – Myślę, że musimy pokazać prawdziwą twarz Cuprum Lubin dla naszych kibiców a także mieszkańców miasta. Chcemy pokazać, że dajemy z siebie wszystko. Zarówno zwycięstwa jak i porażki są częścią sportu. Wydaje mi się, że musimy pokazywać, jak bardzo chcemy wygrywać – stwierdził.

Drużyna w trakcie przerwy między sezonami przeszła przemeblowania. W Lubinie zostało siedmiu siatkarzy. Nowymi zawodnikami są Kamil Maruszczyk, Miguel Tavares Rodrigues, Robinson Dvoranen, Mateusz Sacharewicz, Damian Domagała, Maksim Morozau i Bartłomiej Lipiński.Zawodnicy, którzy pracowali ze mną w ubiegłym sezonie znają i rozumieją moją filozofię pracy. Jest to bardzo ważne w kontekście przekazywania tych informacji nowym graczom. Siatkarze, którzy pozostali w Cuprum po poprzednim sezonie rozumieją moją szkołę, znają system pracy asystentów. Mam dobre przeczucia odnośnie wszystkich zawodników – tych, którzy zostali i tych, którzy do nas dołączyli, bowiem mamy wspólny cel. Mamy nowy zespół, w którym są nowe twarze i bardzo dobrą atmosferę – powiedział trener lubinian.

źródło: Cuprum TV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved